Харчові волокна в терапії хворих акне і розацеа

Харчові волокна в терапії хворих акне і розацеа

Мета роботи – оцінити переносимість та ефективність методики застосування харчових волокон в комплексній терапії хворих розацеа, ранніми і пізніми акне

Матеріали та методи – 60 хворих (16 чоловіків і 44 жінки у віці від 16 до 58 років), в т.ч. 20 – з ранніми акне, 20 – з пізніми акне, 20 – з розацеа. Пацієнти були розділені на 2 репрезентативні групи: основна -30 хворих, комплексна терапія яких, поряд з традиційною, включала препарат, що містить харчові волокна і целюлозу (Біонорм); група порівняння – 30 хворих, які отримували традиційне лікування. Оцінювали переносимість та ефективність терапії з суб’єктивних і об’єктивних показників (динаміка стану шкіри, жирність шкіри, термін регресу висипки).

Результати – у хворих основної групи відзначено більш швидке вирішення елементів висипу і зниження індексу загального вугрового навантаження при всіх формах акне, повний регрес висипу в кінці курсу лікування у 80% хворих, у групі порівняння – лише у 56,6% хворих. Стійка клінічна ремісія протягом 12 місяців спостереження була у 83,3% хворих основної групи і у 60% хворих-у групі порівняння.

Висновки: Включення препарату Біонорм в комплексну терапію хворих з розацеа, ранніми і пізніми акне підвищує ефективність терапії, сприяє більш швидкому регресу висипки і більше тривалої ремісії дерматозу.

Ключові слова: Ранні акне, пізні акне, розацеа лікування, харчові волокна, Біонорм

Т.В. Проценко, О.А. Проценко

Продовжити читати

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Cучасні підходи до патогенетичного лікування хронічної кропив’янки

Cучасні підходи до патогенетичного лікування хронічної кропив’янки

В ході дослідження під нашим спостереженням знаходилися 44 хворих на хронічну кропив’янку віком від 18 до 65 років (середній вік 46,1 ± 2,0 років), із них 13 (29,5 %) чоловіків і 31 (70,5 %) жінка.

Продовжити читання
Синдром подразненої кишки: від патогенезу до лікування

Синдром подразненої кишки: від патогенезу до лікування

У статті представлені сучасні дані про етіологію, класифікацію, патогенез, діагностичний алгоритм, клінічну картину та принципи лікування синдрому подразненого кишечника

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.