Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Medical pills, ampules in wooden box, on color background

Ентеросорбенти – великий клас препаратів, основною терапевтичною метою яких є виведення з організму різних отруйних речовин, тобто, по суті, його детоксикація. Втім, різні препарати класу ентеросорбентів виконують це завдання з неоднаковими результатами, причому деякі з них, можна навіть сказати, роблять це з сумнівним успіхом…

Ентеросорбенти – препарати різного ступеню ефективності

Ентеросорбенти, або просто сорбенти – особливі ліки, що містять мікроструктури різної природи, на поверхні яких розташовані численні пори: через них частка препарату поглинає шкідливі речовини і виводить їх з організму. Немає токсинів – немає таких симптомів хвороби! Здавалося б, все так просто, проте ступінь ефективності препаратів зумовлюється найдрібнішими, прямо таки мікроскопічними, нюансами в їх дизайні. Так, саме структура поверхні частинок цих препаратів, які не видно неозброєним оком, обумовлює те, що ентеросорбенти виконують свої основні функції з різним ступенем ефективності.

Ентеросорбенти: препарати різних класів

З хімічної точки зору, всі ентеросорбенти, які тільки можна побачити на полицях наших аптек, діляться на три групи: це вугільні, кремнієві, а також натуральні органічні ентеросорбенти (препарати на основі лігніну, целюлози та інших типів харчових волокон). У нашій країні найбільш відомими і популярними є сорбенти на основі вугілля та кремнію: вони продаються в різних варіаціях (таблетки, пасти, порошки) й під різними назвами. Проте чи дійсно їх можна назвати найефективнішими – це велике питання.

Втім, на питання це можна відповісти теоретично, навіть не експериментуючи з прийомом цих засобів. Сорбційні (вбираючі, тобто детоксикаційні) властивості таких ентеросорбентів безпосередньо пов’язані зі ступенем пористості їх структурних частинок: чим більше на цих частинках дрібних отворів – тим більш ефективно працюватиме сам препарат. І все тому, що саме велика кількість пор збільшує площу поверхні структурної частки препарату та вірогідності на її зіткнення і поглинання токсичних речовин (незалежно від їх природи).

Саме за цим показником і оцінюється ефективність ентеросорбенту як лікарського засобу, котрий призначають для лікування різноманітних отруєнь. І в цьому випадку не всі сорбенти однаково ефективні. Досить потужним (в порівнянні з більшістю мінеральних або застарілих аналогів) є сорбційний ефект сучасних ентеросорбентів натурального походження. Однак найважливіше те, що дія таких препаратів також спрямована не тільки на збирання та нейтралізацію отруйних речовин, але й на їх прискорене виведення з організму.

Ентеросорбенти: препарати з різними характеристиками

Ніхто не стане сперечатися з тим, що не останнє значення для нас має також те, як зручно та приємно приймати сорбент, адже досить важко змусити себе проковтнути щось гливке – людина і так вже погано почувається при отруєнні. Причому якщо дорослий пацієнт ще може змусити себе проковтнути досить неприємну субстанцію, то ось з дітьми це практично неможливо.

Крім натурального походження та комфорту в застосуванні важливі ще деякі інші характеристики препаратів класу ентеросорбентів, зокрема, те, чи є вони комбінованими, або містять лише одну активну речовину.

Ентеросорбенти: препарати з комбінованим складом

Ентеросорбенти, які містять в своєму складі також додаткові біополімери (в основному, клітковину, або харчові волокна), крім токсинів, здатні активно вбирати воду та накопичувати її в товстому кишечнику, таким чином збільшуючи обсяг його вмісту. Це сприяє активації моторики товстої кишки, а стимуляція роботи кишечника в свою чергу призводить до його швидкого випорожнення, завдяки чому ефективно з організму виводяться всі токсичні речовини – абсолютно природнім чином.

З урахуванням всіх наведених вище нюансів, з великого класу препаратів, що відзначаються потужними сорбційними властивостями, варто виділити один комбінований засіб, який не тільки ефективно зв’язує токсини та швидко виводить їх з організму, а ще й нормалізує шлунково-кишкову функцію (а це, погодьтеся, дуже важливо в разі отруєння!).

Мова йдеться про препарат від українського виробника Біонорм. До його складу входить комбінація активованих біополімерів рослинного походження, кожен з яких виконує свою функцію, а в комплексі працює як ефективний засіб від отруєння.

Перший – лігнін – це, власне, сорбент, який виконує ключове завдання препарату, тобто відповідає за швидку і ефективну детоксикацію. Другий компонент Біонорма – нерозчинні харчові волокна (целюлоза) – забезпечує швидку утилізацію нейтралізованих лігніном токсинів з організму. І третій компонент препарату – пребіотик лактулоза – відновлює баланс нормальної мікрофлори кишечника, який було порушено в результаті отруєння. Цей аспект також важливий для кишечника також після прийому антибіотиків.

Приймають Біонорм за 1-1,5 години до або після їжі до нормалізації стану і зникнення негативних симптомів:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Курс прийому – до 14 днів, але він може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

Біонорм: зв’яже та виведе все зайве!

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Практично всі ентеросорбенти – це препарати, котрі діють приблизно однаковим чином (правда, зі різним результатом): вони поглинають в кишечнику токсини, пов’язують їх та виводять в процесі дефекації. Проте ефект таких лікарських засобів

Продовжити читання
Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

«Все може бути отрутою – все залежить лише від дози» – всі лікарі люблять повторювати цю знамениту фразу Парацельса. Так, навіть звичайна сіль може стати отрутою, а будь-які ліки – й поготів! Саме тому необхідно знати, які симптоми

Продовжити читання
Отруєння: симптоми і перша допомога

Отруєння: симптоми і перша допомога

Отруєння – один за небагатьох серйозних станів, за яких знання про правила надання першої допомоги можуть виявитися вирішальними для здоров’я чи навіть врятувати людині життя. Оскільки існує величезна кількість речовин

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.