Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Young casual woman holding pills.

Практично всі ентеросорбенти – це препарати, котрі діють приблизно однаковим чином (правда, зі різним результатом): вони поглинають в кишечнику токсини, пов’язують їх та виводять в процесі дефекації. Проте ефект таких лікарських засобів можна оцінювати в широкому діапазоні характеристик – від «майже непомітний» до «дуже ефективний».

Ентеросорбенти: суперечлива дія

Мабуть, найбільш відомий, а також найбільш древній сорбент – це активоване вугілля. Щоб дочекатися ефекту від його застосування, ці чорні таблетки доводиться пити жменями. Так, хоча при симптомах харчового отруєння його рекомендувалося приймати по простій формулі «1 таблетка на 10 кг маси тіла», в реальності для більш-менш пристойної детоксикації організму потрібно проковтнути значно більшу кількість цього препарату.

Однак саме активоване вугілля стало першим сорбційними препаратом, який ініціював розробку багатьох більш дієвих ентеросорбентів. При цьому основна перевага нових препаратів цього класу полягає в можливості прийому меншої кількості таблеток, хоча багато з них виробляється на основі того ж самого активованого вугілля. Також відкритим залишається питання щодо безпеки таких препаратів. Річ у тім, що, згідно із заявами виробників, деякі мінеральні ентеросорбенти могли діяти в кишечнику вибірково – вони «збирали» і вбирали в кишечнику токсичні молекули, але залишали корисні сполуки. Однак така вибірковість не гарантує того, що при цьому з організму не виводиться важливі для організму поживні речовини. Так, було встановлено, що після тривалого застосування деяких ентеросорбентів у організмі пацієнтів відзначався дефіцит ряду вітамінів й мікроелементів.

Однією з проблем в застосуванні ентеросорбентів стало також те, що, збираючи і накопичуючи токсичні речовини в кишечнику, вони жодним чином не сприяли їх виведенню: комплекси з сорбційних та отруйних речовин осідали в травному тракті своєрідним каменем. Цю проблему також посилював той факт, що багато ентеросорбентів провокували закрепи, тому позбутися пов’язаних токсинів ставало ще важче. Тим більше що за певних умов пористі ентеросорбенти могли віддавати зв’язані токсини туди, звідки вони були поглинені, так що їх дію вже ніяк не можна було назвати лікувальною.

Рішення проблеми ефективності ентеросорбентів

На щастя, в наш час розробляється все більше і більше препаратів класу ентеросорбентів, адже різні засоби, які можуть забезпечити максимально повну детоксикацію організму, стають все більш актуальними й поппулярними. Останнім часом були створені досить ефективні альтернативи не тільки препаратам на основі активованого вугілля, але й ентеросорбенти, котрі запобігають розвитку закрепів.

Новий клас цих препаратів – натуральні ентеросорбенти – мають ряд переваг перед своїми попередниками. Зокрема вони позбавлені ряду недоліків, характерних для інших груп ентеросорбентів, але при цьому забезпечують вражаюче потужну сорбційну дію. Перш за все, натуральні ентеросорбенти не провокують розвиток закрепів, що вкрай важливо, коли основним завданням лікування є детоксикація організму. Натуральні ентеросорбенти навіть сприяють нормалізації травної функції, в тому числі – посилюють моторику товстої кишки, тобто допомагають якомога швидше позбавитися калових мас.

Важливо, що натуральний ентеросорбент відзначається специфічною структурою, завдяки чому він не може вбирати корисні поживні речовини одночасно з токсинами, а це означає, що він не загрожує пацієнтові гіповітамінозом чи подібними проблемами.

Натуральні ентеросорбенти – органічна детоксикація

Можна сказати, що запит сучасної медицини не був повністю задоволений до тих пір, доки українські фармакологи не створили комбінований препарат Біонорм.

1. Перший компонент ентеросорбенту Біонорм – лігнін – складний натуральний полімер, що міститься в природному вигляді в клітинах рослин. Фармацевтичний інгредієнт, лігнін гідролізний, отримують за допомогою глибокої переробки рослинних матеріалів: цей компонент медичного призначення ефективно всмоктує токсичні сполуки, але не вбирає вітаміни, мінерали та інші поживні речовини.

2. Другий компонент Біонорма – пребіотик лактулоза, відомий своїми надзвичайно корисними властивостями: він ефективно відновлює баланс мікрофлори в кишечнику й тим самим сприяє швидкому відновленню травної функції.

3. Третій компонент – целюлоза, особливий тип клітковини, який створює ефект насичення води в товстій кишці. Це в стою чергу нагнітає калові маси й стимулює перистальтику. Таким чином забезпечується швидша евакуація з організму калових мас разом з знешкоджених токсинами.

Ентеросорбент Біонорм абсолютно безпечний: він нетоксичний, не викликає небажаних побічних ефектів чи взаємодій, не всмоктується в кров, оскільки діє лише в кишечнику. Для ефективної детоксикації організму слід приймати Біонорм за 1-1,5 години до або після їжі:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Препарат приймають до нормалізації стану. Курсу прийому – до 14 днів, але він може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

Біонорм: унікальна композиція в одному ентеросорбенті!

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти – великий клас препаратів, основною терапевтичною метою яких є виведення з організму різних отруйних речовин, тобто, по суті, його детоксикація. Втім, різні препарати класу ентеросорбентів виконують це завдання

Продовжити читання
Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

«Все може бути отрутою – все залежить лише від дози» – всі лікарі люблять повторювати цю знамениту фразу Парацельса. Так, навіть звичайна сіль може стати отрутою, а будь-які ліки – й поготів! Саме тому необхідно знати, які симптоми

Продовжити читання
Отруєння: симптоми і перша допомога

Отруєння: симптоми і перша допомога

Отруєння – один за небагатьох серйозних станів, за яких знання про правила надання першої допомоги можуть виявитися вирішальними для здоров’я чи навіть врятувати людині життя. Оскільки існує величезна кількість речовин

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.