Організм кожної людини – унікальний і досконалий. Будь-яка його система виконує певні функції, й усі вони між собою тісно пов’язані, тому наше здоров’я залежить від злагодженої роботи всіх його органів і систем. Наприклад, коли людина часто хворіє, вона, природно, починає шукати спосіб підвищити імунітет.
Багатьох це здивує, та головним імунним органом людини є… кишечник: у ньому зосереджено майже 80% імунних клітин. Тому від того, наскільки здоровий ваш кишечник, залежить не тільки травлення і засвоєння всіх поживних речовин, а й здоров’я в цілому.
Мікрофлора кишечника та пребіотики
Кількість мікробних клітин в організмі становить приблизно 2,5 кг, їх в 10 разів більше, ніж власних клітин людини. Всього можна виділити 500 різноманітних видів мікроорганізмів, причому значна їх частина (майже 400) знаходяться в кишечнику.
Мікрофлору умовно поділяють на облігатну, яка на 80% складається з біфідобактерій, 10% – лактобактерій, ешерихії становлять 5%, фекальний ентерокок з пропіоновокислими бактеріями – по 1%. Ці мікроорганізми беруть участь в обміні речовин й виконують захисні функції. Факультативну (умовно-патогенну) флору представляють фузобактерії, бактероїди, еубактеріі тощо. Вони можуть бути наявні в організмі та не викликати захворювання – але за умови, що людина здорова. Також трапляється транзиторна флора, котра присутня в кишечнику не постійно: такі збудники нерідко викликають поширені кишкові інфекції.
Від мікрофлори кишечника залежить дуже багато, адже вона нейтралізує алергени, регулює рівень ліпідів і холестерину, гормонально активних речовин, біосинтез амінокислот і вітамінів, pH середовища кишечника. Крім цього, мікрофлора виконує функцію захисника нашого організму від шкідливої дії антибактеріальних препаратів, різноманітних токсинів, а також слугує бар’єром для патогенних бактерій.
Щоб мікрофлора могла виконувати всі покладені на неї обов’язки, потрібно в повсякденному житті слідувати простим правилам: уникати необгрунтованого прийому антибіотиків, стежити за здоров’ям шлунково-кишкового тракту, пильнувати за якістю харчування. Щодо останнього пункту, то дуже важливо в достатній кількості вживати кисломолочні продукти, а також пребіотики. Пребіотики містяться в рослинній їжі, переважно в таких продуктах, як корінь топінамбура, артишок, квасоля, цибуля порей, часник, різноманітні бобові та злакові культурі.
Навіщо потрібні пребіотики?
Для абсолютного здоров’я кишечнику вкрай необхідні пробіотики. Пробіотики (біфідобактерії, лактобактерії) – це живі мікроорганізми, які, потрапляючи в організм, повинні розмножуватися й щонайкраще впливати на його функції, зміцнювати імунітет. Але, на жаль, у багатьох випадках цього не відбувається. Проблема пробіотичних засобів полягає в тому, що після їх прийому до кишечника доходить всього лише 20% корисних бактерій, і навіть вони рідко мають можливість «прижитися». Річ у тім, що для розвитку біфдо- та лактобактеріям потрібні пребіотики – поживні речовини, які створюють сприятливе середовище для їхнього існування. Тільки за таких обставин організм людини зможе розпочати ефективну боротьбу з патогенними мікроорганізмами.
Пребіотики – харчові волокна та інші складні вуглеводи, які не перетравлюються ферментами шлунково-кишкового тракту, й тому вони не засвоюються у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, а в незмінному вигляді потрапляють в нижні. Саме тому пребіотики є ідеальним середовищем для росту культур біфідо-та лактобактерій. Також пребіотики нормалізують pH кишечника та вусі його функції, покращують біодоступність і всмоктування поживних речові, вітамінів, мінералів й в цілому, підтримують здоров’я шлунка, регулюючи процеси травлення. Останні наукові дослідження медичних фахівців свідчать про те, що пребіотики необхідні не тільки для нормальної роботи органів травлення – вони навіть впливають на роботу серцево-судинної та нервової систем.
Пребіотик Біонорм
Всі наведені вище достоїнства пребіотиків поєднав в собі ефективний препарат Біонорм, створений фахівцями Київського вітамінного заводу для підтримки здоров’я, в тому числі – і для вирішення проблем, пов’язаних з мікрофлорою кишечника. Його компоненти – харчові волокна лігнін та целюлоза в комбінації з пребіотиком лактулозою – створюють ідеальні умови для активного розмноження корисної мікрофлори.
Під час застосування Біонорма нормалізується моторика травного тракту, якісний та кількісний склад кишкової мікрофлори. Цей препарат ефективно бореться з патогенною флорою, виводить з організму продукти життєдіяльності хвороботворних бактерій та інші токсичні сполуки. Крім цього, Біонорм регулює обмін речовин (білків, жирів і вуглеводів), синтез і засвоєння вітамінів, всмоктування мікро- і макроелементів, а також стимулює неспецифічний імунітет. Біонорм позбавлений побічних ефектів, сумісний з іншими препаратами і може застосовуватися як у дорослих, так і у дітей старше 3 років.
Необхідно приймати Біонорм за 1-1,5 години до або після їжі:
- дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
- дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
- дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.
Препарат приймають до нормалізації стану. Тривалість курсу прийому – до 14 днів, але він може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.