Дитина отруїлася: чим отруїлася, симптоми, перша допомога

Дитина отруїлася: чим отруїлася, симптоми, перша допомога

11

Дбайливі батьки роблять все можливе для того, щоб їх дитина росла здоровою – вони намагаються захистити малюка від усіляких небезпек, і, звісно ж, годують його лише свіжими та корисними продуктами. Втім досить часто трапляються ситуації, коли й однієї хвилини достатньо, аби маленький «слідопит» постраждав внаслідок власної цікавості: діти прагнуть спробувати все «на зуб», й тому часто до їх рота потрапляють також шкідливі речовини.

Якщо вам таки не вдалося встежити за крихіткою, і дитина отруїлася, в такому випадку реагувати потрібно блискавично! Правильне своєчасне лікування й адекватний реабілітаційний період – заходи, котрі допоможуть швидко впоратися з отруєнням та запобігти його негативним наслідкам.

Дитина отруїлася: чим ?!

Найбільш поширеною причина отруєння у дітей – це несвіжі продукти. Іноді перевірити їх якість досить проблематично, оскільки часто навіть заражена бактеріями їжа зовні – на вигляд та на запах – не викликає щонайменшої підозри. Проте при неправильному зберіганні продуктів дитина може дуже легко отруїтися! Тому варто звертати увагу не лише на вигляд і запах продукту, але і на те, в яких умовах він зберігається. Зазвичай прострочені продукти потрапляють в меню дитини, коли батьки під час прогулянки купують сік або сирок і відразу ж дають його малюку, не роздивившись термін придатності. Те ж стосується і фруктів, придбаних на стихійних ринках. Перш ніж пригостити дитину такими «вітамінами», необхідно їх ретельно вимити. Окрім того, причиною серйозного отруєння у дитини можуть стати також лікарські засоби, побутова хімія, залишена без нагляду на видному місці, а також отруйні гриби чи навіть алкоголь.

Дитина отруїлася: які симптоми?

Якщо ваша дитина отруїлася, необхідно знати, які саме симптоми притаманні різним видам отруєнь. Найбільш поширеними симптомами в таких випадках бувають:
– раптове погіршення загального стану;
– біль в животі;
– нудота;
– блювота;
– діарея;
– нерідко піднімається температура, з’являється лихоманка;
– у важких випадках можуть з’явитися судоми та порушення дихання.

Якщо дитина отруїлася, то ці симптоми можуть виникнути вже через кілька годин, але в деяких випадках отруєння дає знати про себе аж на другий чи третій день. В останньому випадку визначити причину нездужання дитини може тільки лікар. Саме тому, навіть при найменшій підозрі на отруєння у дитини, потрібно терміново звернутися за медичною допомогою.

Дитина отруїлася: перша допомога

Якщо дитина отруїлася, батьки повинні не панікувати, а зателефонувати в невідкладну допомогу й тим часом самостійно надати малюкові необхідну першу допомогу. До приїзду медиків потрібно намагатися нейтралізувати шкідливий вплив токсинів на організм дитини: це значно зменшить ризик подальших ускладнень.

Якщо дитина отруїлася, вдихаючи отруйну речовину, передусім потрібно забезпечити для неї доступ свіжого повітря, зняти тісний одяг, який заважає дихати. Якщо малюк при свідомості, потрібно давати йому маленькими порціями воду кожні 5-10 хвилин, навіть якщо його виснажує блювота. При втраті свідомості дитину необхідно покласти на бік й не залишати без нагляду ані на секунду, оскільки блювотиння може заблокувати дихальні шляхи.

Коли ж токсин потрапив в організм через шкіру, потрібно ретельно видалити з неї отруту. Для цього можна використовувати слабкий розчин харчової соди, або мильну воду.

Якщо отруєння сталося з прийомом отруйних речовин всередину, потрібно якомога швидше очистити шлунок від токсинів. Дитина повинна випити 1-2 склянки звичайної або підсоленої води, а далі шляхом натискання на корінь язика кінчиком ложки або пальця потрібно викликати блювоту. Цей захід триває до тих пір, поки вода, якою блює дитина, не стане прозорою. Правда, дітям до не можна року промивати шлунок таким чином, як і в разі втрати свідомості ( чи у випадку підозри на отруєння бензином, лугами або кислотами. Закінчивши промивання, дитині необхідно дати ентеросорбент, який почне вбирати і виводити токсини з шлунково-кишкового тракту.

Дитина отруїлася: вибір ентеросорбента

З останнім завданням ефективно впорається препарат Біонорм: застосування цього ентеросорбенти рекомендовано дітям починаючи з 3-х років. Біонорм вирізняється на тлі інших сорбентів потужними сорбційними та пребіотичними властивостями: він пов’язує в кишечнику токсичні речовини, продукти життєдіяльності патогенних бактерій і швидко виводить їх з організму, а також нормалізує травну функцію після інтоксикацій будь-якої природи.

Так, окрім сорбції токсинів, Біонорм також слугує джерелом харчових волокон і пробіотика лактулози – таким чином цей препарат створює оптимальні умови для розмноження корисних бактерій мікрофлори кишечника, нормалізує травлення та підвищує неспецифічний імунітет.

Схема застосування Біонорма:

  • дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Разову дозу слід приймати за 1-1,5 години до або після їди. Препарат приймають до зникнення симптомів отруєння.

Тривалість курсу прийому зазвичай до 14 днів, але може бути змінена лікарем: Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

Відновлювальний період після отруєння дитини

Етап відновного лікування не менш важливий, ніж заходи першої допомоги при отруєнні дитини. Тут необхідна спеціальна дієта (галети, легкі супи на овочевому бульйоні, нежирне відварене м’ясо, рис, гречка тощо). Не можна давати малюкові газовані напої, солодощі, жирне м’ясо і рибу, соління й маринади. Стежте, щоб дитина вживала достатню кількість рідини ( відвар шипшини або компот із сухофруктів). Навіть якщо крихітка швидко одужує, не поспішайте повертатися до звичного раціону – продукти потрібно вводити поступово.

Якщо отруєння у дитини було викликано прийомом токсичної речовини всередину, важливою частиною процесу реабілітації є відновлення мікрофлори кишечника. Біонорм впорається з цим завданням на відмінно: його інгредієнт лактулоза сприяє швидкому зростанню природних (корисних) мікроорганізмів. Застосовувати Біонорм потрібно курсом, до повної нормалізації складу кишкової мікрофлори.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти для дітей: коли застосовувати, переваги і недоліки

Ентеросорбенти для дітей: коли застосовувати, переваги і недоліки

Комплектуючи домашню аптечку, кожна господиня орієнтується на особливості, стан здоров'я і потреби членів своєї сім'ї. Однак існує низка препаратів, які обов'язково мають увійти до складу кожної домашньої аптечки, особливо в сім'ях з дітьми. До цієї групи ліків...

Продовжити читання
Отруєння у дитини: види, симптоми, перша допомога

Отруєння у дитини: види, симптоми, перша допомога

Отруєння у дитини – на жаль, поширена ситуація. Справді, діти схильні все “пхати до рота”, й до того ж організм більшості дітей ще не досить добре сформований (особливо молодшого віку), щоб самостійно протистояти інтоксикаціям

Продовжити читання
Харчове отруєння у дитини: симптоми, перша допомога, відновлення

Харчове отруєння у дитини: симптоми, перша допомога, відновлення

Всім відомо, що їжа для дітей повинна бути якісною та свіжою – інакше виникає ризик харчового отруєння, котре, на жаль, трапляється досить часто. Як розпізнати харчове отруєння у дитини і допомогти йому, а також як відновити роботу

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.