Похмілля: симптоми, лікування

Похмілля: симптоми, лікування

Man Suffering With Headache

Похмілля – вкрай неприємний стан, який знайомий практично будь-якій дорослій людині та пов’язаний з негативним впливом на організм алкогольних напоїв.

Похмілля: лікування необхідне

Багато хто звик ставитися до похмілля легковажно, та насправді алкогольна інтоксикація вимагає ретельного лікування. Допомога при отруєнні алкоголем обов’язкова! Адже навіть мінімальна доза алкоголю шкодить організму й вкрай негативно впливає на роботу підшлункової залози, печінки і нирок, серцево-судинної системи, головного мозку й усієї нервової системи.

Симптоми похмілля бувають різного ступеню важкості – це залежить від кількох чинників.
– віку (чим старша людина, тим меншу кількість алкоголю викликає похмілля, а відновлюється організм набагато важче);
– ваги (чим більше алкоголю було випито в перерахунку на 1 кг маси тіла, тим гіршими будуть наслідки);
– індивідуальної сприйнятливості (при швидкому розщепленні етанолу в організмі вміст токсичних речовин в крові буде невеликим й надто важких проявів похмілля людина не відчує).

Похмілля: отруєння організму алкоголем

Алкоголь в процесі метаболізму перетворюється на отруйні речовини, одне з них – ацетальдегід, під його впливом з’являються інші токсини. Наскільки швидко організм розщеплює токсини, залежить від його індивідуальних особливостей. Саме тому хтось досить швидко приходить до тями після вживання дуже міцних напоїв, а комусь буде зле кілька днів.

Таким чином алкоголь по-різному впливає на людей, і комусь достатньо зовсім невеликої дози спиртних напоїв, щоб вранці відчути всі «принади» важкого похмілля. Також ваш стан вранці безпосередньо залежить від якості вживаного напою. Багато з них містять компоненти, які негативно впливають на роботу печінки, в результаті чого відбувається дисбаланс рідини. Тому ніколи не можна пити нарівні з усіма, навіть якщо ви знаходитеся в одній віковій та ваговій категорії.

Як правило, похмілля настає через 5-12 годин після вживання спиртних напоїв. Спочатку виникає стан своєрідної загальмованості, сонливості. Якщо вдається поспати, то після пробудження проявляються наступні симптоми похмілля: головний біль і запаморочення; спрага; нудота і часом блювання, – Здуття живота, розлад шлунково-кишкового тракту. Тим часом навіть помірне світло та звуки викликають роздратування, непокоїть часте серцебиття, розвивається депресивний настрій, виникає почуття сорому і провини.

Похмілля: лікування чи «опохміл»?

Між іншим, більшість людей, намагаючись вилікувати похмілля, допускає низку помилок, які тільки погіршують їхній стан. Варто пам’ятати: похмілля завжди супроводжується зневодненням. Тому після прийому алкоголю необхідно вживання рідини в підвищеній кількості. Краще, якщо це буде вода з лимоном або, наприклад, натуральний яблучний чи апельсиновий сік.

Нерідко після прийому великих порцій алкоголю виникають порушення з боку шлунково-кишкового тракту. Може виникати здуття живота, запор. Важливо нормалізувати функцію травлення, щоб якомога швидше вивести токсичні речовини з організму. Тим часом при лікуванні похмілля не можна:
Похмеляться. Склянка пива або чарка горілки дійсно можуть ненадовго полегшити симптоми похмілля, але таким чином ви ризикуєте зіткнутися з таким явищем, як запій, коли похмілля переходить в нове застілля, і на ранок знову з’являється необхідність прийняти невелику дозу алкоголю.
Відвідувати баню або приймати гарячу ванну. Високі температури створюють додаткові проблеми для серця, яке через інтоксикацію в період похмілля і так працює з підвищеним навантаженням.

Похмілля: вийти – обов’язково!

Якщо напередодні вам не вдалося вчасно зупинитися з коктейлями, то при лікуванні похмілля допоможуть наступні поради:
Пийте багато води, морсів, компотів, мінеральної води. Необхідно якомога швидше вилікувати зневоднення;
Спробуйте виспатися. Сон – це здоров’я, а похмілля – свого роду хвороба, яку також потрібно лікувати. Під час сну організм бореться з алкогольною інтоксикацією;
Прийміть теплий душ. Вода змиває токсини, які також виділяються і через шкіру. Чиста шкіра добре вбирає кисень і це також допомагає при лікуванні похмілля.

Звісно, всі ці заходи не можуть зарадити при лікуванні похмілля на всі 100%. Головне завдання – зробити все необхідне, щоб якнайшвидше нейтралізувати шкідливий вплив алкоголю на організм. З цими ним чудово впорається вітчизняний препарат Біонорм – він містить три компоненти і поєднує властивості сорбенту та пребіотика, й до того ж позбавлений ризику розвитку будь-яких побічних ефектів.

1. Лігнін сорбує токсини, забезпечує дезінтоксикаційну й антиоксидантну дію. Він адсорбує отруйні речовини, патогенні мікроорганізми в шлунково-кишковому тракті й продукти їх життєдіяльності, позитивно впливає на мікрофлору і неспецифічний імунітет, а також компенсує недолік природних харчових волокон.

2. Лактулоза не лише сприяє травленню та нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту – вона допомагає зупинити розмноження патогенних мікроорганізмів в кишківнику, сприяє збільшенню кількості корисних лактобактерій в товстому кишківнику, а також покращує функцію печінки.

3. Целюлоза – джерело клітковини, або нерозчинних харчових волокон. Потрапляючи в кишківник, вона очищає його, вбираючи і виводячи з організму шкідливі й токсичні речовини. Цей компонент Біонорма налагоджує нормальну дефекацію й нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту.

Біонорм зарекомендував себе як ефективний засіб для лікування похмілля, алкогольних і лікарських отруєнь, харчових токсикоінфекцій, який нейтралізує продукти розпаду, токсичні речовини, патогенні бактерії з організму, а також приводить до норми функцію шлунково-кишкового тракту, якщо було харчове отруєння (посилання на 1 текст) або необхідне лікування після антибіотиків

Біонорм потрібно приймати по 2-3 таблетки 3 рази на день за 1-1,5 години до або після їжі до повного зникнення несприятливих симптомів.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Похмілля: що робити?

Похмілля: що робити?

Запитайте десяток людей, що потрібно робити при похміллі – і ви отримаєте стільки ж різних рекомендацій. «Пийте дуже солодкий та дуже міцний чай». «Прийміть аспірин». «З’їжте жирний сніданок» … Чи хоч одна з них допомагає

Продовжити читання
Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика

Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика

Не втримались і випили зайвого? За недовгий період організм вже встиг відчути всі «принади» дії розпаду етилового спирту й відповів вам належним чином. Правда, у деяких випадках симптоми похмілля обмежуються головним

Продовжити читання
Як позбутися похмілля

Як позбутися похмілля

У житті кожної людини трапляються свята чи важливі події, які хотілося якомога гучніше відзначити в колі друзів або родичів. І трапляється, коли навіть кількість випитого алкоголю невелика, але все однак наступного дня настає похмілля

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.