Кишечник після прийому антибіотиків: тривожні сигнали, лікування

Кишечник після прийому антибіотиків: тривожні сигнали, лікування

Caucasian woman is sitting on the toilet.

Не тільки медичним фахівцям, але і свідомим пацієнтам сьогодні достеменно відомо: після лікування антибактеріальними препаратами вкрай важливо пройти ще один етап терапії – відновити мікрофлору кишечника після антибіотиків.

Кишечник після антибіотиків: проблема, котру не усвідомлюють

Та на жаль, у багатьох людей, які приймають препарати класу «важкої артилерії» (а саме до них і належать антибіотики), до цих пір залишаються сумніви щодо доцільності таких методів профілактики. Аби зрозуміти, наскільки страждає кишечник після прийому антибіотиків, необхідно усвідомити, чим є насправді такі лікарські засоби.

Термін «антибіотики» (з латинської він переводиться буквально як «проти життя») – великий клас лікарських засобів, які застосовуються для терапії найрізноманітніших інфекцій. Основна функція антибактеріальних препаратів – пригнічення розвитку і чисельності патогенних мікроорганізмів, котрі викликають ці інфекції. Такі ліки можуть порушувати цілісність клітинної стінки бактерій або викликати фатальні помилки в роботі їх метаболізму, порушувати активність певних ферментів тощо. Тим чи іншим чином антибактеріальний препарат розправляється зі збудником інфекції, й варто зазначити, що – в більшості випадків – антибіотики виконують це завдання просто «на відмінно». Однак в процесі такого лікування організм пацієнта неминуче несе «супутні витрати»: разом із патогенними бактеріями гинуть також корисні мікроорганізми, котрі в основному заселяють кишечник. Таким чином порушується баланс мікрофлори кишечника (і часом доволі критично!).

Кишечник після антибіотиків: страждає мікрофлора

Мікрофлора – суттєва частина розгалуженої й великої системи мікроорганізмів, які займають свої природні ніші в різних органах людини. В цілому, мікроорганізми, які входять в до класу нормальної мікрофлори (нормофлори), можуть перебувати між собою в різних взаєминах – як дружніх, так і не дуже. І будь-яке коливання (воно безпосередньо пов’язане з прийомом антибіотиків) в кількісному складі кожного з видів мікроорганізмів загрожує дуже неприємними симптомами і наслідками для організму хазяїна, тобто людини.

Кишечник – один з найбільших органів, який має власну мікрофлору: її вплив на здоров’я людини переоцінити практично неможливо, оскільки вона впливає не тільки на травну, але й безпосередньо на імунну функцію організму. При прийомі антибіотиків багато з корисних бактерій, котрі заселяють стінки кишечника, гинуть, потрапивши під перехресний вогонь «важкої артилерії», яка повинна була знищити патогенів, але заодно поцілила також і представників нормофлори.

Й оскільки святе місце порожнім не буває, то нішу загиблих корисних бактерій дуже швидко та щільно заселяють небажані представники мікрофлори кишечника – патогенні або умовно-патогенні мікроорганізми. Звісно, це позначається на здоров’ї пацієнта не найліпшим чином.

Кишечник після антибіотиків: тривожні сигнали

Коливання в балансі мікрофлори кишечника дуже швидко відбиваються на самопочутті людини. В першу чергу, розвиваються симптоми дисбактеріозу: пацієнт починає страждати від шлунково-кишкових симптомів, спектр і плин яких надзвичайно різноманітні. Так, спочатку можуть розвинутися болю в животі, діарея з нудотою, які змінюються запором і здуттям живота. Проблеми із травленням трапляються різні, але, як правило, не минають без лікування.

Прийом антибіотиків може вивести з ладу не тільки шлунок, але і весь організм в цілому, адже корисні бактерії, що заселяють кишечник, гостро необхідні для нормальної функції імунної системи людини. Саме тому після прийому антибіотиків страждає не один лише кишечник – можливо також розвиток різноманітних алергічних реакцій, природа яких, на перший погляд, не надто зрозуміла.

Кишечник після антибіотиків: процес відновлення

Тепер очевидно, що кишечник після антибіотиків потребує серйозної реабілітації. Як правило, процес відновлення мікрофлори включає кілька етапів. Перший з них – очищення, оскільки важливо вивести токсичні продукти обміну речовин з організму. Другий – «налагодження» роботи шлунково-кишкового тракту: відновлення балансу мікрофлори кишечника, внаслідок чого відновлюється чисельність популяції корисних бактерій.

Кишечник після антибіотиків: порядок наведе Біонорм!

Пройти через ці етапи та щонайшвидше відновити мікрофлору кишечника, котра постраждала після прийому антибіотиків, допоможе комбінований препарат вітчизняного виробництва Біонорм.

Біонорм – ентеросорбент нового покоління, ефективність якого забезпечується завдяки синергічний дії трьох активних інгредієнтів: лігніну (власне, сорбенту), пребіотика лактулози та целюлози, клітковини, яка додатково покращує моторику кишечника.

Біонорм нетоксичний, не викликає небажаних побічних явищ або взаємодій, не всмоктується в кровоток, так як працює тільки в кишечнику. Для ефективної детоксикації організму після прийому антибіотиків і відновлення мікрофлори кишечника слід приймати Біонорм за 1-1,5 години до або після їжі:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Препарат приймають до повної нормалізації стану. Курс прийому – до 14 днів, але він може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

Ну, а для того щоб уникнути різних проблем, пов’язаних з дисбалансом мікрофлори кишечника, доцільно обговорити зі своїм лікарем всі заходи, які допоможуть захистити мікрофлору кишечника після антибіотиків ще на етапі призначення антибактеріального препарату.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Мікрофлора після прийому антибіотиків: симптоми, відновлення

Мікрофлора після прийому антибіотиків: симптоми, відновлення

З тих пір, як з’явилися антибіотики, було врятовано чимало життів: тривалий час саме інфекційні захворювання були головною причиною смертності серед дорослих та дітей. Але потім стало зрозуміло, що окрім терапевтичної дії, антибіотики викликають

Продовжити читання
Лікування після прийому антибіотиків: симптоми дисбактеріозу, лікування

Лікування після прийому антибіотиків: симптоми дисбактеріозу, лікування

Антибіотики – препарати для лікування інфекційних захворювань, які використовуються настільки часто, що давно вже стали однією з реалій нашого повсякденного життя. Та антибіотик – не зовсім нешкідливий препарат, й після курсу терапії

Продовжити читання
Дисбактеріоз після прийому антибіотиків: чому і що робити

Дисбактеріоз після прийому антибіотиків: чому і що робити

Дисбактеріоз – поширене та відоме захворювання, в основі якого лежить порушення балансу кишкової мікрофлори. Причини розвитку кишкового дисбактеріозу різноманітні, і найчастішою з них є прийом антибіотиків для лікування різних

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.