Ентеросорбенти для дітей: коли застосовувати, переваги і недоліки

Ентеросорбенти для дітей: коли застосовувати, переваги і недоліки

Child medicine and teddy bear.

Комплектуючи домашню аптечку, кожна господиня орієнтується на особливості, стан здоров’я і потреби членів своєї сім’ї. Однак існує низка препаратів, які обов’язково мають увійти до складу кожної домашньої аптечки, особливо в сім’ях з дітьми. До цієї групи ліків, крім засобів першої допомоги при травмах, жарознижуючих та дегідратуючих препаратів, відносяться також ентеросорбенти.

Що таке ентеросорбенти для дітей

Ентеросорбенти – лікарські засоби препарати, які поглинають і виводять шлунково-кишкового тракту шкідливі (токсичні) речовини. За походженням ентеросорбенти можна розділити на синтетичні і природні (природні, в свою чергу, діляться на вугільні, кремнієві та рослинні.), відповідно вони бувають різної будови. Ентеросорбенти не розщеплюються і не всмоктуються в просвіті шлунково-кишкового тракту.

Залежно від своєї будови і фармакологічних особливостей, сорбенти виводять токсини, які потрапляють в шлунково-кишковий тракт ззовні, з крові, з травними соками, а також отруйні речовини, що утворюються в самому організмі в процесі життєдіяльності. Деякі ентеросорбенти також можуть виводити з кишківника патогенні віруси і бактерії, тому їх включають до схеми терапії дисбактеріозу й кишкових інфекцій. Здатність сорбентів абсорбувати кишкові гази використовується при лікуванні захворювань, що супроводжуються здуттям живота (метеоризмом).

До додаткових властивостей ентеросорбентів відносять
– обволікаючу дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту,
– захисну дію на клітини епітелію слизової оболонки кишківника,
– структурування кишкового вмісту й трансформація його хімічного складу, що перетворює кишківник в несприятливе середовище для патогенної мікрофлори,
– прямий бактерицидний ефект.

Коли застосовуються ентеросорбенти для дітей

Існує безліч обставин за яких токсичні речовини потрапляють в шлунково-кишковий тракт дитини – відповідно такі ситуації вимагають застосування ентеросорбентів. У педіатричній практиці найчастіше показаннями до такої терапії є харчові токсикоінфекції, гострі вірусні та бактеріальні кишкові інфекції, різні отруєння (наприклад, отруєння препаратами або засобами побутової хімії), ацетонемічний криз, алергічні захворювання, діарея, метеоризм чи дисбактеріоз.

Варто зауважити, що ентеросорбенти для дітей рідко використовуються окремо. У переважній більшості випадків ентеросорбенти входять до складу комплексної терапії, котра призначається лікарем з урахуванням діагнозу, особливостей організму дитини та сумісності лікарських засобів. Більшість ентеросорбентів потрібно приймати з інтервалом в 1-2 години до або після прийому інших препаратів.

Ентеросорбенти для дітей: переваги та недоліки

Вугільні ентеросорбенти. Широко використовуються в педіатричній практиці завдяки доступності, ефективності та популярності серед населення. Застосовуються при діареї, кишкових інфекціях, харчових токсикоінфекціях, метеоризмі, алергічних захворюваннях, отруєннях промисловими та побутовими токсичними сполуками, а також лікарськими препаратами. Основний недолік – механічна травматизація слизової оболонки травного тракту, котрий обмежує термін застосування засобу. Також препарати цієї групи протипоказані при ерозивних і виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту.

Природні алюмосилікати випускаються у вигляді порошку. Активно абсорбують бактерії, віруси і токсини, стабілізують слизову оболонку і захищають клітини епітелію шлунка та кишечника, в зв’язку з чим активно використовуються при захворюваннях і станах, що супроводжуються діареєю. Препарати цієї групи можуть застосовуватися у дітей різних вікових груп, у тому числі у немовлят, однак тривалість лікування алюмосилікатами не повинна перевищувати 7 днів.

Кремнієві ентеросорбенти у вигляді пасти. Видаляють з шлунково-кишкового тракту токсини ендо- та екзогенного походження. Активно видаляють патогенні мікроорганізми і продукти їх розпаду, а також алергени. Використовуються при всіх захворюваннях, що вимагають застосування ентеросорбентів, у дітей будь-якого віку, в тому числі у немовлят.

Кремнієві ентеросорбенти у вигляді порошку. Застосовуються при лікуванні інфекцій, інтоксикацій, отруєнь й різних алергічних симптомах. Перед використанням треба обов’язково розмішати порошок у відповідній кількості питної води. Препарати підходять для лікування дітей будь-якого віку.

Продукти з ефектами ентеросорбентів у дітей

Крім лікарських препаратів, для зв’язування і видалення токсинів з організму дітей можна використовувати деякі продукти, зокрема продукти з вмістом пектину та клітковини (харчових волокон). Ці сполуки відрізняються високою сорбційною здатністю, видаляють токсини й шкідливі речовини, нормалізують моторику кишечника та стимулюють розвиток нормальної кишкової мікрофлори. Основним джерелом пектину є фрукти (цитрусові та яблука), насіння соняшнику і морські водорості. Харчові волокна також містяться у хлібі, злаках, фруктах, овочах, зелені, ягодах і горіхах.

Біонорм: комплексний ентеросорбент для дітей

Можливість оптимального – ефективного та безпечного – лікування різноманітних отруєнь, кишкових інфекцій і інтоксикацій у дітей надають препарати, що відносяться до класу природних ентеросорбентів.

Гарним прикладом останніх вважається препарат Біонорм, який зв’язує та виводить з організму всі токсини і при цьому не впливає на всмоктування вітамінів та мікроелементів, й не перешкоджає життєдіяльності нормальної кишкової мікрофлори, а навпаки, покращує її. Біонорм доставляє в організм дитини порцію харчових волокон – лігніну і целюлози, що діють як природні абсорбенти, що дозволяє боротися з інтоксикацією і нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. Крім харчових волокон, до складу Біонорма входить пребіотик лактулоза, котра створює в кишечнику умови, якомога сприятливіші для нормофлори та водночас згубні для патогенної мікрофлори.

Біонорм з успіхом застосовується в складі комплексної терапії харчових токсикоінфекцій, алергічних захворювань, діареї, дисбактеріозу та після прийому лікарських препаратів.

Біонорм необхідно приймати за 1-1,5 години до або після їжі:

  • дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Препарат приймають до нормалізації стану. Курс прийому – до 14 днів, але може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Дитина отруїлася: чим отруїлася, симптоми, перша допомога

Дитина отруїлася: чим отруїлася, симптоми, перша допомога

Дбайливі батьки роблять все можливе для того, щоб їх дитина росла здоровою – вони намагаються захистити малюка від усіляких небезпек, і, звісно ж, годують його лише свіжими та корисними продуктами. Втім досить часто трапляються ситуації

Продовжити читання
Отруєння у дитини: види, симптоми, перша допомога

Отруєння у дитини: види, симптоми, перша допомога

Отруєння у дитини – на жаль, поширена ситуація. Справді, діти схильні все “пхати до рота”, й до того ж організм більшості дітей ще не досить добре сформований (особливо молодшого віку), щоб самостійно протистояти інтоксикаціям

Продовжити читання
Харчове отруєння у дитини: симптоми, перша допомога, відновлення

Харчове отруєння у дитини: симптоми, перша допомога, відновлення

Всім відомо, що їжа для дітей повинна бути якісною та свіжою – інакше виникає ризик харчового отруєння, котре, на жаль, трапляється досить часто. Як розпізнати харчове отруєння у дитини і допомогти йому, а також як відновити роботу

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.