Допомога при отруєнні: виведення токсинів

Допомога при отруєнні: виведення токсинів

15

У нашій свідомості отруєння міцно пов’язано з харчовою(кишковою) інфекцією, яку провокують різноманітні патогенні мікроорганізми чи продукти їх життєдіяльності. Тим часом, варто було б поглянути на цю ситуацію під іншим кутом, щоб зрозуміти: термін «отруєння» потрібно сприймати дещо ширше …

Допомога при отруєнні: діяти незалежно від причини!

Насправді отруєння можуть спровокувати різні ліки, отруйні або алергенні рослини або речовини неорганічної природи (солі важких металів, летючі речовини з побутової хімії тощо). У медичному контексті отруєння розглядається як інтоксикація організму різними речовинами, які, потрапляючи в організм в достатній кількості, викликають порушення його функцій.

Будь-яке порушення в роботі будь-якого органу, що виникло внаслідок попадання отрути в організм, розглядається як інтоксикація. Цей медичний термін повністю відображає ситуацію: інтоксикація переводиться з латини як «отрута всередині». При цьому інтоксикація може бути гострою і хронічною. Наприклад, перша розвивається при харчових отруєннях. Друга виникає як результат постійного впливу на організм отруйних метаболітів, присутніх в навколишньому середовищі – це може бути як забруднене вихлопними газами повітря, так і регулярне вживання алкоголю.

Ознаки, коли при отруєнні потрібна допомога

Інтоксикація будь-чим небезпечна,оскільки порушення функцій організму викликає не тільки потрапляння токсинів ззовні (екзогенних) – часто хворого додатково труять токсини, що утворилися в організмі в процесі розвитку інтоксикації (ендогенні токсини). До речі, ендогенні токсини можуть утворюватися в організмі не лише як наслідок попадання отрути ззовні, а і як результат перебігу тяжкого захворювання, наприклад, гепатиту, або травми (обширних опіків).

У той же час інтоксикація є особливим станом організму, окремої патологією. При цьому її тяжкість (спектр та вираженість симптомів і ризик порушення роботи внутрішніх органів) безпосередньо залежить від кількості токсинів, які циркулюють в організмі. Прояви, які розвиваються в результаті отруєння, можуть бути дуже різними і, в основному, залежать від того, чим саме був отруєний хворий. Загальні, найбільш поширені симптоми інтоксикації – головний біль, запаморочення, сплутаність свідомості, слабкість, нудота і біль в животі, блювота, діарея, відсутність апетиту.

І все ж, незважаючи на різні варіанти причин інтоксикацій і їх прояви, допомога при отруєнні часто зводиться до детоксикації, тобто процесу позбавлення організму від токсинів. Так що перша допомога при отруєнні полягає в тому, щоб якомога швидше вивести з організму максимум шкідливих речовин. Від цього буде залежати, наскільки безболісно і швидко пройде отруєння, коли настане одужання. Найкраще справляються з завданням детоксикації препарати з класу ентеросорбентів.

Швидка допомога при отруєнні

Оптимальним засобом швидкої допомоги при отруєннях можна вказати Біонорм – доступний ентеросорбенти вітчизняного виробництва, який відпускається без рецепта. Біонорм не тільки ефективно усуває симптоми інтоксикації, а й лікує основну її причину – начисто виводить токсичні сполуки з організму людини природним чином, пов’язуючи їх в шлунково-кишковому тракті.

Допомога при отруєнніБіонорм, потрапляючи в травний тракт, збирає там максимум отруйних речовин: це йому вдається завдяки високій сорбційної здатності одного зі своїх активних інгредієнтів – лігніну. Лігнін – натуральний сорбент, який отримують за допомогою глибокої переробки деревини, відрізняється потужною поглинаючою здатністю, при цьому він не пов’язує в кишечнику цінні поживні речовини, а збирає лише токсини, віруси, бактерії, алергени і інше сміття, що отруює наш організм.

Біонорм вирішує також інші терапевтичні задачі завдяки наявності у формулі двох інших компонентів – пребіотика лактулози та клітковини целюлози. Целюлоза разом з лактулозою стимулює перистальтику кишечника та сприяє якнайшвидшому виведенню токсичних сполук природним шляхом – разом з калом. Важливо й те, що лактулоза також сприяє нормалізації травлення в подальшому. Усуваючи саму причину отруєння, препарат виводить різні токсини з шлунково-кишкового тракту, але при цьому не несе ризику інтоксикації, тому що не всмоктується в кров і тому не загрожує системними реакціями.

Схема застосування Біонорма при отруєнні:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Разову дозу потрібно приймати за 1-1,5 години до або після їжі. Препарат приймають до зникнення симптомів отруєння. Тривалість курсу прийому зазвичай не перевищує 14 днів, але може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

Бонус: Біонорм рятує не тільки при харчовому отруєнні та інших різних інтоксикаціях, але також і при дисбактеріозі кишечника, який виник в результаті застосування антибіотиків, а також при різноманітних запальних захворюваннях шлунково-кишкового тракту й алергіях.

Біонорм допомагає при отруєнні незалежно від його причини і прискорює одужання!

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти – великий клас препаратів, основною терапевтичною метою яких є виведення з організму різних отруйних речовин, тобто, по суті, його детоксикація. Втім, різні препарати класу ентеросорбентів виконують це завдання

Продовжити читання
Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Практично всі ентеросорбенти – це препарати, котрі діють приблизно однаковим чином (правда, зі різним результатом): вони поглинають в кишечнику токсини, пов’язують їх та виводять в процесі дефекації. Проте ефект таких лікарських засобів

Продовжити читання
Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

«Все може бути отрутою – все залежить лише від дози» – всі лікарі люблять повторювати цю знамениту фразу Парацельса. Так, навіть звичайна сіль може стати отрутою, а будь-які ліки – й поготів! Саме тому необхідно знати, які симптоми

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.