Похмільний синдром: симптоми, способи лікування

Похмільний синдром: симптоми, способи лікування

Passed out

Похмільний синдром – сумний результат процесу алкогольної інтоксикації, котра є наслідком надмірного зловживання спиртними напоями. Алкогольна інтоксикація розвивається наступним чином: в організм потрапляє спирт, який далі йде в печінку (гепатоцити дуже страждають від впливу продуктів розщеплення спирту) і в цей момент організм запускає захисний механізм синтез ферментів для переробки токсичних речовин. Все б ще обійшлося, якби в той же час не почав утворюватися ацетальдегід – метаболіт етанолу, котрий впливає вкрай негативно на головний мозок та інші життєво важливі органи. Саме тому людина, «споживши» занадто багато «градусів» увечері, наступного ранку буде страждати від головного болю та інших жахливих симптомів похмільного синдрому: це свого роду «подяку» організму за веселий вечір напередодні…

Похмільний синдром: залежить від дози

Зазвичай внаслідок похмільного синдрому наш організм обмежується досить банальним спектром мстивих проявів. Так, у більшості відзначаються такі симптоми, як головний біль і запаморочення, нудота і блювота, надмірна спрага, тремор. Що стосується нейропсихічних проявів похмільного синдрому, то вони можуть завдавати куди більше страждань: виникає відчуття тривоги, необгрунтованого страху, провини – все це «ігри розуму», отруєного етанолом. У більшості випадків ступінь і тяжкість симптомів похмільного синдрому співвідносяться зі ступенем алкогольного сп’яніння: чим більше людина випила напередодні – тим гірше відчуватиме вона себе вранці.

– При слабкому ступені сп’яніння вміст алкоголю в крові не перевищує 2%, що на наступний день нагадує про себе помірною спрагою і незначним головним болем.

– Помірне сп’яніння характеризується наявністю вже 2-3% алкоголю в крові. На наступний ранок за це доведеться розплачуватися більш інтенсивним головним болем, спрагою, загальною слабкістю та шлунково-кишковими симтомами на кшталт нудоти та блювоти.

– Що стосується важкої інтоксикації, котра настає після сильного сп’яніння, при якому рівень алкоголю в крові перевищує вже 3%, то її наслідки можуть бути настільки серйозними, що людина потребуватиме допомоги медичних спеціалістів.

Медичними фахівцями було встановлено, що споживання міцного алкоглю в кількості 300-400 грамів може виявитися фатальним. Також визначена смертельна для людського організму доза – вона становить 8 г спирту на 1 кг маси тіла. Іншими словами, людина вагою 80 кг може смертельно отруїтися 640 г спирту.

Похмільний синдром: несприятливі фактори

Незважаючи на логічний взаємозв’язок «чим більше алкоголю – тим більш інтенсивний похмільний синдром», бувають також відхилення від норми. Наприклад,, серйозне алкогольне отруєння може бути викликане навіть споживанням невеликої кількості спиртних напоїв, особливо у випадку ослабленого стресами, безсонням та авітамінозом організму.

Крім цього, відомо, що з віком людина втрачає колишню «стійкість духу», й тому може страждати аж дводенним похміллям навіть після звичної дози алкоголю. Саме цими факторами можна пояснити поширений феномен важкого похмільного синдрому після незначних доз спиртних напоїв – він викликає надзвичайний подив у багатьох любителів розслабитися за допомогою пари коктейлів чи келихів вина: «Чому у мене так розколюється голова, адже я майже нічого не пив ?!»…

Втім, якою б не була реакція організму на «зловживання», однозначно одне: організм страждає від інтоксикації. Адже наявність навіть невеликої кількості етанолу та його метаболітів в організмі призводить до порушення функцій життєво важливих органів, в першу чергу – нервової системи. Тому похмільний синдром необхідно обов’язково лікувати, навіть тоді, коли ви вважаєте, що запізнилися з прийомом ліків.

Похмільний синдром: немов рукою зняло!

Швидше вийти з похмілля та усунути симптоми алкогольного отруєння допоможуть препарати, які відносяться до класу ентеросорбентів. Найбільш ефективні засоби на основі натурального лігніну: вони швидко поглинають незасвоєний етанол, а також токсини, що утворилися в результаті розщеплення алкоголю, не дозволяючи цим речовинам отруювати організм надалі. Однак тут важливий один момент: необхідно, щоб сорбовані отруйні сполуки якнайшвидше покинули організм.

Ефективно зв’язувати отруйні молекули й якомога швидше евакуювати їх з кишечника – завдання, з якою під силу впоратися лише комбінованому засобу – ентеросорбенту Біонорм. Крім лігніну, Біонорм містить ще і клітковину (целюлозу), котра посилює перистальтику кишечника. Завдяки комплексній дії лігнінга і целюлози, метаболіти етанолу природно, швидко і назавжди покидають організм в процесі випорожнення кишківника. Крім них, до складу Біонорма входить пребіотик лактулоза, яка нормалізує баланс кишкової мікрофлори і допомагає відновити травну функцію.

Біонорм абсолютно безпечний: він нетоксичний, не викликає небажаних побічних явищ або взаємодій, не всмоктується в кров, оскільки діє тільки в кишечнику. Для ефективної детоксикації організму після алкогольного отруєння слід приймати по 2-3 таблетки Біонорма 3 рази в день до зникнення симптомів похмільного синдрому. Разову дозу необхідно приймати за 1-1,5 години до або після їди.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Похмілля: що робити?

Похмілля: що робити?

Запитайте десяток людей, що потрібно робити при похміллі – і ви отримаєте стільки ж різних рекомендацій. «Пийте дуже солодкий та дуже міцний чай». «Прийміть аспірин». «З’їжте жирний сніданок» … Чи хоч одна з них допомагає

Продовжити читання
Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика

Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика

Не втримались і випили зайвого? За недовгий період організм вже встиг відчути всі «принади» дії розпаду етилового спирту й відповів вам належним чином. Правда, у деяких випадках симптоми похмілля обмежуються головним

Продовжити читання
Як позбутися похмілля

Як позбутися похмілля

У житті кожної людини трапляються свята чи важливі події, які хотілося якомога гучніше відзначити в колі друзів або родичів. І трапляється, коли навіть кількість випитого алкоголю невелика, але все однак наступного дня настає похмілля

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.