Не втримались і випили зайвого? За недовгий період організм вже встиг відчути всі «принади» дії розпаду етилового спирту й відповів вам належним чином. Правда, у деяких випадках симптоми похмілля обмежуються головним болем і легким відчуттям провини, а в інших нещасного буквально вивертає навиворіт – у такому випадку «швидку» заважає викликати лише сором. Втім, їх всіх об’єднує одне – спроба знайти ефективні ліки від похмілля, що допоможуть в швидко стати на ноги із більш-менш ясною головою…
Чи існують ліки від похмілля?
У фармацевтичних довідниках не знайдеш розділу з заголовком «Ліки від похмілля». Отже, мабуть варто зробити попередній висновок: офіційна медицина не визнає існування цього класу препаратів. Можливо тому багато людей, які страждають від виснажливих симптомів похмілля, намагаються винайти якісь дивовижні та не завжди безпечні формули власних «ліків від похмілля». Дійсно, народна медицина може здивувати сотнями рецептів таких засобів сумнівної ефективності та безпеки.
Деякі сприймають як ліки від похмілля препарати, що відносяться до групи НПЗЗ (не стероїдних протизапальних засобів), що не зовсім коректно. Адже в кращому випадку НПЗЗ лише знімуть деякі симптоми похмілля, наприклад, головний біль або підвищену температуру тіла, однак залишать нудоту, тремтячі руки й затьмарену свідомість ще, як мінімум, на добу. За цей час, як правило, організм будь-якої людини здатний відновиться самостійно – без жодної допомоги так званих ліків від похмілля.
На перший погляд виходить, наче синдром «важкого ранку після веселої ночі» потрібно просто перетерпіти. Не зовсім, хоч ліків від похмілля в буквальному сенсі цього слова ще не придумали, в наших аптеках можна знайти ефективні препарати для лікування алкогольної інтоксикації (а саме так інтерпретується медициною стан похмілля).
Що лікують «ліки від похмілля»
Алкогольна інтоксикація – логічний наслідок сп’яніння, котре завжди настає під впливом психоактивних ефектів етанолу, основного інгредієнта будь-яких спиртних напоїв. Вплив етанолу на організм людини може бути вкрай токсичним. Інтоксикація – основна проблема, через яку люди, котрі «перебрали» напередодні спиртних напоїв, відчувають себе хворими, розбитими та навіть абсолютно нікчемними. Їхній організм постраждав від отруєння залишками спирту, токсичними продуктами розщеплення алкоголю та низки подібних речовин, що містилися в їх коктейлях.
Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика
Щоб уникнути алкогольної інтоксикації або мінімізувати її наслідки, існує один варіант ліків від похмілля – прийом ентеросорбентів (причому чим раніше це зробити, тим краще вам буде наступного дня). Ефективний сорбент с швидкою дією можна навіть приймати, не очікуючи похмілля: тут досить лише усвідомлення факту, що ви випили надто багато спиртних напоїв. На сьогодні існує дуже великий вибір сорбентів, однак не всі вони ефективно усувають наслідки інтоксикації. Так, незважаючи на прогрес в області фармакології, лише деякі ентеросорбенти справді допомагають зняти симптоми похмільного синдрому.
Одним з таких дієвих ентеросорбентів є вітчизняний препарат Біонорм – його ефект забезпечує сорбуюча речовина походження лігнін. Лігнін – натуральний та потужний сорбент, який отримують шляхом глибокої переробки деревини хвойних порід, відрізняється максимальною всмоктуючою активністю. Завдяки йому Біонорм здатен зв’язати в кишечнику абсолютно всі небажані сполуки і незабаром вивести їх з організму природним чином: цей препарат діє фактично одразу відразу після прийому. Важливо, що Біонорм не всмоктується в кровотік й тому не виявляє системної дії.
Біонорм виконує також інші корисні функції – пербіотика й захисну: він містить лактулозу, яка відновлює функцію травлення за рахунок нормалізації мікрофлори кишечника. Швидкій детоксикації та нормалізації травної функції сприяє ще один компонент Біонорма – целюлоза, тип клітковини, який сприяє швидкому виведенню токсинів в процесі дефекації.
Для ефективної детоксикації організму з метою нейтралізувати похмільний синдром приймати по 2-3 таблетки Біонорма 3 рази в день. Разову дозу необхідно прийняти за 1-1,5 години до або після їди. Біонорм абсолютно безпечний: він нетоксичний, не викликає небажаних побічних явищ або взаємодій.
Ліки від похмілля: не змішувати!
Намагаючись вилікувати ранкове похмілля, не варто експериментувати з різними ліками, тим більше що належать до таких фармакотерапевтичних груп, як НПЗЗ – в такому випадку підвищується ризик розвитку небажаних побічних явищ. А приймати їх одночасно з очисними сорбентами немає ніякого сенсу: активні інгредієнти ліків від головного болю або печії поглинатимуться частинками сорбенту – терапевтичного ефекту ви не дочекаєтеся. Якщо вам вкрай знадобилися ці препарати, потрібно розвести прийом таких «ліків від похмілля» за часом (інтервали приблизно о другій годині між прийомами). Оптимальний варіант – спочатку прийняти ентеросорбент, щоб він пов’язав і вивів всі токсичні метаболіти, а вже після спорожнення кишечника можна приймати інші лікарські засоби.