Дисбактеріоз після прийому антибіотиків: чому і що робити

Дисбактеріоз після прийому антибіотиків: чому і що робити

Woman using toilet in morning

Дисбактеріоз – поширене та відоме захворювання, в основі якого лежить порушення балансу кишкової мікрофлори. Причини розвитку кишкового дисбактеріозу різноманітні, і найчастішою з них є прийом антибіотиків для лікування різних інфекційно-запальних захворювань.

Чому після прийому антибіотиків розвивається дисбактеріоз

Головною причиною розвитку дисбактеріозу після терапії антибіотиками є недостатня специфічність антибактеріальних препаратів. В результаті антибіотики, потрапляючи в організм людини, гальмують розвиток або знищують не тільки збудників інфекції, але і нормальну, тобто корисну кишкову мікрофлору.

У деяких людей зміни в складі мікрофлори швидко компенсуються, і кишечник повертається до нормальної роботи без сторонньої допомоги протягом декількох тижнів. Однак у багатьох пацієнтів порушення якісного і кількісного складу мікрофлори набувають тривалого характеру – виникає стан, який лікарі називають дисбактеріозом. Ризик розвитку дисбактеріозу після антибіотикотерапії підвищується у дітей, осіб похилого віку, а також у людей з хронічними захворюваннями. Самолікування антибіотиками, невірний вибір типу, дози і схеми прийому препарату також збільшують ризик розвитку дисбактеріозу.

Дисбактеріоз після антибіотиків: симптоми

Симптоми дисбактеріозу можуть з’явитися як під час або відразу після лікування антибіотиками, так і через деякий час після завершення терапії. Прояви дисбалансу кишкової мікрофлори після антибіотиків також можуть бути різними: від безсимптомних легких порушень до важких проявів кишкового дисбактеріозу.

Найчастіше дисбактеріоз дається взнаки наступними симптомами: кишковими коліками, болем в животі, надмірним газоутворенням і здуттям живота, закрепами, діареєю або їх чергуванням. Типовим симптомом дисбактеріозу є зміна характеру та частоти дефекації – калові маси стають кашоподібними, нерідко – з домішками піни або слизу, при цьому з’являється сильний кислуватий або гнильний запах.

Лікування дисбактеріозу після антибіотиків

Проводиться комплексне лікування дисбактеріозу після антибіотиків – із дотриманням спецільної дієти, застосуванням ферментних препаратів, а також пре-чи пробіотиків. Дієта, що спрямована на підтримку і відновлення нормальної кишкової мікрофлори, повинна бути збагачена харчовими волокнами, пектинами та іншими речовинами, що створюють умови для розвитку корисних мікроорганізмів. В той же час у раціон хворого з дисбактеріозом не повинні входити продукти, на які у нього була помічена індивідуальна непереносимість.

Ферментні препарати, що використовуються при лікуванні дисбактеріозу після антибіотиків, містять травні ензими, аналоги ферментів підшлункової залози. Застосування таких препаратів забезпечує якісне переварювання їжі та нормалізацію моторної функції травного тракту, що створює додаткові умови для швидкого й повного відновлення балансу кишкової мікрофлори.
Пребіотики – це сполуки переважно рослинного походження(переважно харчові волокна), які розщеплюються під дією мікрофлори товстої кишки з утворенням речовин, що підтримують зростання і розвиток нормальної кишкової мікрофлори. Джерелом пребіотиків є фрукти, овочі і кисломолочні продукти, а також деякі лікарські засоби.

Пробіотики – це препарати, засновані на комплексах живих мікроорганізмів, що беруть участь в процесі травлення у людини. При потраплянні таки бактерій до кишечнику розпочинається поступове витіснення патогенних мікроорганізмів – так досягається відновлення балансу кишкової мікрофлори, котрий було порушено антибіотиками.

Для посилення активності наведених вище препаратів можуть призначатися вітамінно-мінеральні комплекси, імуномодулятори та рослинні препарати. В ідеалі терапія дисбактеріозу після антибіотиків призначається і контролюється лікарем.

Дисбактеріоз після антибіотиків: відновлення мікрофлори за допомогою Біонорма

Для швидкого відновлення кишкової мікрофлори й успішної боротьби із дисбактеріозом після терапії антибіотиками рекомендоване застосування препарату Біонорм. До складу Біонорма входять харчові волокна лігнін і целюлоза, а також пребіотик лактулоза – всі ці компоненти забезпечують різнобічний позитивний вплив на функцію травлення та кишкову мікрофлору.

Цей засіб також сприяє оптимізації моторики шлунково-кишкового тракту, виведенню з організму шлаків і токсинів, патогенних мікроорганізмів і продуктів їх розпаду. Лактулоза в складі Біонорма створює сприятливі умови для зростання і розвитку представників нормальної кишкової мікрофлори (лакто-і біфідобактерій), нормалізації обміну речовин (білків, жирів і вуглеводів), синтезу і засвоєння вітамінів, всмоктування мікро- і макроелементів, і, крім того, стимулює імунітет. Біонорм не всмоктується з травного тракту, діє тільки в межах кишечника й не викликає розвитку системних ефектів.

Курсове застосування Біонорма призводить до нормалізації роботи травної системи, усунення різноманітних порушень, які пов’язані з антибіотикотерапією.

Необхідно приймати Біонорм за 1-1,5 години до або після їжі:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Препарат приймають до нормалізації самопочуття. Тривалість курсу складає до 14 днів, але вона може бути змінена лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Мікрофлора після прийому антибіотиків: симптоми, відновлення

Мікрофлора після прийому антибіотиків: симптоми, відновлення

З тих пір, як з’явилися антибіотики, було врятовано чимало життів: тривалий час саме інфекційні захворювання були головною причиною смертності серед дорослих та дітей. Але потім стало зрозуміло, що окрім терапевтичної дії, антибіотики викликають

Продовжити читання
Кишечник після прийому антибіотиків: тривожні сигнали, лікування

Кишечник після прийому антибіотиків: тривожні сигнали, лікування

Не тільки медичним фахівцям, але і свідомим пацієнтам сьогодні достеменно відомо: після лікування антибактеріальними препаратами вкрай важливо пройти ще один етап терапії – відновити мікрофлору кишечника після антибіотиків.

Продовжити читання
Лікування після прийому антибіотиків: симптоми дисбактеріозу, лікування

Лікування після прийому антибіотиків: симптоми дисбактеріозу, лікування

Антибіотики – препарати для лікування інфекційних захворювань, які використовуються настільки часто, що давно вже стали однією з реалій нашого повсякденного життя. Та антибіотик – не зовсім нешкідливий препарат, й після курсу терапії

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.