Похмілля: що робити?

Похмілля: що робити?

drunk business man wasted and whiskey bottle in alcoholism

Запитайте десяток людей, що потрібно робити при похміллі – і ви отримаєте стільки ж різних рекомендацій. «Пийте дуже солодкий та дуже міцний чай». «Прийміть аспірин». «З’їжте жирний сніданок» … Чи хоч одна з них допомагає? Почасти, але однозначно ефективна тільки одна порада: менше пити.

Втім, якщо ви напередодні не розрахували кількість коктейлів, цьому можна зарадити та дещо пом’якшити прояви важкого стану, відомого в медицині як «алкогольна інтоксикація» або «алкогольне отруєння (посилання на 12 текст)».

Похмілля: що робити з порадами «досвідчених»?

Мабуть, все ж таки варто почати з того, чого не слід робити при похміллі – надто вже багато людей неправильно лікує цей стан. Відразу з обуренням відметемо поширений слов’янський рецепт прийняти «сто грамів»: ви ж не хочете ще більше отруїтися, чи не так? Зрештою, вам потрібно позбутися від похмілля, а не сп’яніти повторно! До того ж, фахівці вважають, що звичка похмелятися – це тривожний продром розвитку алкогольної залежності.

Деякі з поширених в народі засобів – на зразок рекомендації пити більше рідини, провітритися на свіжому повітрі або прийняти холодний душ – дійсно можуть принести полегшення. Але, на жаль, ненадовго й частково: нудота лише ненадовго затихне, туман з голови не зникне остаточно, а жаглива спрага незабаром відновиться з більшою інтенсивністю. До того ж жодна з найбільш здорових «народно-дієтичних» рекомендацій не впливає на нейропсихічний аспект похмілля та ніяк не допомагає позбутися таких жахливих проявів алкогольної інтоксикації, як тремор, тривожний стан, дратівливість, втрата концентрації – а часом їх перенести набагато важче, ніж нудоту чи головний біль.

Похмілля: вибір препаратів

Зазвичай після веселої вечірки більшість людей вранці порпається в домашній аптечці в спробі знайти інгредієнти для «похмільної панацеї». В першу чергу застосовуються нестероїдні протизапальні засоби – НПЗЗ. Це клас препаратів, більшість з яких дійсно допомагають від головному болю та рятують при багатьох симптомах запалення, тобто проявах, які незмінно супроводжують алкогольної інтоксикації. Однак НПЗЗ демонструють прикро низьку ефективність у випадку похмілля: вони усувають, та й то не повністю, лише обмежене число симптомів цього стану. Так, наприклад, аспірин потенційно здатний вилікувати головний біль (хоча це питання, звичайно, індивідуальної реакції організму), проте не допомагає зняти нудоту, печію, потяг до блювання та інші прояви алкогольної інтоксикації. Так що НПЗЗ, в кращому випадку, допоможуть зменшити поодинокі симптоми похмілля, але жодним чином не лікують основну проблему – отруєння організму продуктами розпаду етанолу.

Зате безперечно інше: всі ці препарати становлять небезпеку для шлунка і печінки – в інструкції це зазначено такими термінами як «ульцерогенні» та «гепатотоксичні ефекти». Одним препаратів цього класу більш властиві перше, іншим – друге, але ні ті, ні ті для лікування похмілля не підходять. Адже шлунку та печінці й так напередодні було завдано збитків великою дозою алкоголю.

Крім НПЗЗ, можна також зустріти рекомендації з прийому антацидів (ці засоби знімають тільки ненадовго печію) чи мультивітамінів (мабуть, найбезпечніший варіант, ефект якого можна порівняти з ефектом плацебо). Так що ж робити при похміллі? Адже, погодьтеся, досить дивно, що в наше століття фармацевтичних досягнень ще не було розроблено жодного засобу, який б допомагав впоратися з такою банальною проблемою!

Похмілля: що робити? Прийняти Біонорм!

Насправді, досить ефективний засіб від похмілля вже розроблено. Це комбінований препарат Біонорм, який технічно можна віднести до класу ентеросорбентів, хоча він вирізняється на тлі аналогів великим спектром терапевтичних ефектів.

Ентеросорбент Біонорм ефективно виводить з кишечника токсичні метаболіти, що утворилися в результаті розщеплення алкоголю, тобто, ті речовини, які фактично отруюють організм при похміллі. Однак, на відміну від стандартних сорбентів, він робить це швидше і до того ж позитивно впливає на функцію травлення. Справа в тому, що Біонорм містить особливий сорбційний агент – лігнін. Це натуральний сорбент, який має низку переваг перед аналогічними речовинами мінерального походження: лігнін діє швидше і не провокує розвиток поширеного побічного ефекту ентеросорбентів – закрепів.

До того ж, Біонорм, крім ефективної і швидкої детоксикації, виконує також функції пребіотика, оскільки містить в своєму складі відому лактулозу. Цей компонент відновлює баланс мікрофлори кишечника, і таким чином сприяє зниженню шлунково-кишкових симптомів, що виникли на тлі алкогольної інтоксикації. Дію лактулози органічно доповнює третій компонент препарату – целюлоза, тип клітковини, який нормалізує перистальтику товстого кишечника.

Що стосується потенційних побічних ефектів, то в цьому відношенні Біонорм не загрожує здоров’ю ані на йоту: він абсолютно нетоксичний, не всмоктується в кров й діє тільки в шлунково-кишковому тракті.

Біонорм потрібно приймати за 1-1,5 години до або після їжі по 2-3 таблетки 3 рази на день до зникнення негативних симптомів.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика

Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика

Не втримались і випили зайвого? За недовгий період організм вже встиг відчути всі «принади» дії розпаду етилового спирту й відповів вам належним чином. Правда, у деяких випадках симптоми похмілля обмежуються головним

Продовжити читання
Як позбутися похмілля

Як позбутися похмілля

У житті кожної людини трапляються свята чи важливі події, які хотілося якомога гучніше відзначити в колі друзів або родичів. І трапляється, коли навіть кількість випитого алкоголю невелика, але все однак наступного дня настає похмілля

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.