Харчові волокна

Харчові волокна

Пищевые волокна_1

Харчові волокна, або клітковина – елементи рослинної їжі, котрі не перетравлюються ні в шлунку, ні в тонкому кишечнику – займають особливе місце в раціоні кожної людини. Річ у тім, що вони створюють поживне середовищем для корисних мікроорганізмів, мешканців кишечника, які вкрай необхідні для його злагодженої роботи.

Вкрай важливий елемент – клітковина

Якщо розібратися, то раціон сучасної людини переповнений рафінованими – очищеними – продуктами й не отримує хоча б половину необхідних рослинних волокон. Разом з тим харчові волокна завдяки своїй багатофункціональності день дуже популярні: їх використовують і як технологічні добавки, котрі здатні поліпшити якість і властивості продуктів, і як функціональне харчування. Завдяки унікальним властивостям, харчові волокна благотворно впливають на всі органи та їх системи, які задіяні в процесах травлення та обміну речовин.

Концепція правильного і здорового харчування була розроблена в країнах Європи і США в 90-х роках. Згідно її принципів харчові волокна було віднесено до групи поживних корисних речовин, що входять до складу продуктів харчування рослинного, тваринного і мінерального походження. Також до цієї групи віднесли мікроорганізми, які позитивно впливають на метаболічні процеси в організмі людини.

Дивно, але до того часу вважалося, ніби харчові волокна не мають ніякої користі для організму, тому тривалий час вони сприймалися як баластні речовини. Проте завдяки науковим дослідженням було доведено, що харчові волокна – вкрай важлива складова нашого раціону. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен день доросла людина повинна споживати не менше 30 грамів харчових волокон, а фахівці Департаменту з харчування і харчових продуктів при академії наук США стверджують, що споживання харчових волокон має бути збільшено до 38 грамів на добу. На жаль, ми звикли до переробленої, рафінованої їжі і для багатьох цю норму важко виконати лише за допомогою звичних продуктів харчування.

Харчові волокна: розчинні і нерозчинні

Розчинні харчові волокна містяться в більшості фруктів, овочах, висівках, насінні. Розчинна клітковина, як тільки з’єднується в кишечнику з водою, відразу набуває гелевидного стану. Цей природній гель не лише покращує травлення, а й сприяє фізіологічному виведенню з кишечника продуктів життєдіяльності вірусів і бактерій, шлаків і токсинів.

Нерозчинні харчові волокна присутні в зернових продуктах, шкірках більшості овочів і фруктів, наприклад, в селері, моркви, буряка, яблук та груш тощо. Споживання нерозчинних харчових волокон допомагає при запорах, колітах, геморої. Вони не перетравлюються, гарно утримують воду і утворюють завдяки цьому товстій кишці щільну масу, яка покращує моторику, нормалізує проходження перетравленої їжі по кишечнику.

Харчові волокна: вплив на організм

Розчинні й нерозчинні харчові волокна відіграють різну роль в нашому організм. Розчинні – переважно сприяють виведенню токсинів, важких металів, холестерину, нерозчинні – допомагають нормалізувати перистальтику кишечника. Через брак обробки ферментами харчові волокна потрапляють в товстий кишечник без будь-яких змін, і тільки там вони розщеплюються бактеріями, що мешкають в кишечнику. Цей процес допомагає бактеріям отримати необхідну для розмноження енергію.

Нерозчинні волокна добре утримують воду в кишечнику, що сприяє його фізіологічному випорожненню.

Рослинні продукти містять харчові волокна різноманітних видів, тому слід звертати увагу на те, щоб в раціоні щодня були присутні різноманітні продукти рослинного походження – кольорові овочі та фрукти, крупи та хліб з цільного зерна. Лише таким чином організм може отримати необхідні йому харчові волокна з різними властивостями. Коли людина споживає недостатньо харчових волокон, у неї зростає ризик розвитку закрепів, геморою, поліпів кишечника, цукрового діабету та атеросклерозу. Брак клітковини також призводить до порушення балансу кишкової мікрофлори, недостатнього утворення деяких вітамінів тощо.

Навіть розуміючи цінність і необхідність присутності в раціоні харчових волокон, досить складно змінити свій раціон та звички настільки кардинально, щоб дати власному організму як розчинні волокна, так і нерозчинні у достатній кількості. Тому в таких випадках на допомогу приходять спеціальні препарати – джерела харчових волокон.

Біонорм – джерело харчових волокон

Яскравим представником цієї групи препаратів є Біонорм – розробка фахівців Київського вітамінного заводу. Це унікальний за своїм складом засіб, що не має аналогів: він поєднує в собі властивості як пребіотика, так і сорбенту, а також слугує повноцінним джерелом харчових волокон.

Кожна таблетка препарату Біонорм містить лігнін, лактулозу, целюлозу. Завдяки цим трьом компонентам препарат має широкий спектр дії: нормалізує моторику шлунково-кишкового тракту, мікрофлору кишечника, виводить токсичні речовини, продукти життєдіяльності бактерій та насичує необхідними харчовими волокнами.

Для повного налагодження роботи кишечника Біонорм потрібно приймати за 1-1,5 години до або після їжі:

    • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
    • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
    • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Препарат приймають до повної нормалізації стану та роботи шлунково-кишкового тракту. Курс прийому складає до 14 днів, але він може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Пребіотики

Пребіотики

Організм кожної людини – унікальний і досконалий. Будь-яка його система виконує певні функції, й усі вони між собою тісно пов’язані, тому наше здоров’я залежить від злагодженої роботи всіх його органів і систем. Наприклад, коли людина часто

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.