Лікування після прийому антибіотиків: симптоми дисбактеріозу, лікування

Лікування після прийому антибіотиків: симптоми дисбактеріозу, лікування

3

Антибіотики – препарати для лікування інфекційних захворювань, які використовуються настільки часто, що давно вже стали однією з реалій нашого повсякденного життя. Та антибіотик – не зовсім нешкідливий препарат, й після курсу терапії такими засобами багатьом потрібно додаткове лікування з метою корекції наслідків антибіотикотерапії.

Мова йде про дисбактеріоз – стан, який пов’язаний з порушенням якісного та кількісного складу мікрофлори організму людини. Подібна патологія може розвинутися в будь-якій частині організму, де в нормі присутні мікроорганізми, але найчастіше від дисбактеріозу страждає кишкова й вагінальна мікрофлора.

Прояви дисбактеріозу

У різних людей симптоми дисбактеріозу після лікування антибіотиками з’являються в різний час. У одних – в перші дні прийому антибактеріального препарату, у інших – відразу після завершення терапії, у третіх – через деякий час після відміни антибіотика. Однак самі симптоми досить характерні, й тому відомі кожному, хто хоч раз лікувався антибактеріальними препаратами.

Для дисбактеріозу кишечника характерні порушення частоти і характеру дефекації – розвиваються закрепи або проноси. Іншими симптомами кишкового дисбактеріозу після прийому антибіотиків є болі в животі, відсутність апетиту, аномальне утворення кишкових газів й здуття живота. Рідко – після повторних, тривалих курсів антибіотикотерапії, або у маленьких дітей чи виснажених хворобою пацієнтів – можуть з’являтися загальні симптоми, пов’язані з порушенням процесу травлення та всмоктування поживних речовин. До подібних симптомів відносяться загальна слабкість, млявість, блідість шкіри, схильність до рецидивуючих інфекцій, котру зумовлює зниження імунітету.

Лікування після антибіотиків

Якщо обстеження підтверджує дисбактеріоз як причину появи симптомів, лікар призначає комплексне лікування. Основа такого підходу – це комбінація дієтотерапії, прийому ферментних препаратів, пре-та пробіотиків.

Дієта при лікуванні дисбактеріозу має відповідати наступним вимогам: раціон повинен бути збалансований за складом основних поживних речовин (білки, жири, вуглеводи), вітамінів, макро- і мікроелементів. З дієти потрібно вивести продукти і страви, що уповільнюють моторику кишечника, сприяють процесам бродіння та гниття, чи підвищують газоутворення. Також дієта збагачується продуктами, котрі містять харчові волокна (клітковину), зокрема пектини, а також корисні мікроорганізми – в основному, лакто-і біфідобактерії. Зазначеним вимогам найкраще відповідає молочно-рослинна дієта.

Щодо ферментних препаратів , то вони мають нормалізувати процес травлення, запобігти гниттю, бродіння і метеоризму, нормалізувати моторну функцію шлунку та кишечнику й тим самим створити умови для зростання нормальної мікрофлори кишечника. Зазвичай з цією метою призначаються препарати, що містять компоненти жовчі та гормони підшлункової залози.

Пребіотики – це компоненти їжі, а також дієтичні добавки та лікарські препарати, основою яких є складні вуглеводи (пектин та інші харчові волокна), які розщеплюються тільки бактеріями, що мешкають в кишечнику. Ці сполуки вкрай необхідні для формування і збереження оптимальної травної функції та підтримки балансу кишкової мікрофлори. Пробіотики – це дієтичні добавки або лікарські засоби на основі живих корисних бактерій (біфідо- і лактобактерій). Мета застосування пробіотиків – доставити в кишечник корисні бактерії та сформувати популяцію корисніх мікроорганізмів, які забезпечують нормальну функцію травлення.

Лікування після антибіотиків: Біонорм

Завершуючи розмову про лікування дисбактеріозу, котрий виник в результаті прийому антибіотиків, варто згадати про Біонорм – ефективний лікарський засіб, що може зарадити також і при цьому стані.

Біонорм – унікальна розробка фахівців Київського вітамінного заводу, яка призначена для вирішення різних проблем, в тому числі пов’язаних з кишковим дисбактеріозом. Діючі речовини Біонорма – харчові волокна лігнін і целюлоза в комбінації з пребіотиком лактулозою – створюють в кишечнику оптимальні умови для розмноження корисної мікрофлори. Застосування Біонорму сприяє не лише нормалізації кишкової мікрофлори, а й покращенню моторики травного тракту. Окрім того Біонорм допомагає у виведенні токсинів із організму, патогенних бактерій та шкідливих продуктів їх життєдіяльності. Ще один корисний ефект Біонорму – нормалізація обміну речовин, синтезу і засвоєння вітамінів, всмоктування мікро- і макроелементів, а також стимуляція неспецифічного імунітету.

Біонорм не всмоктується в кров із травного тракту: цей засіб діє тільки в кишечнику й не викликає розвитку будь-яких небажаних побічних явищ. Важливо і те, що препарат Біонорм можна використовувати разом у схемі терапії з іншими препаратами, котрі зазвичай призначають для лікування дисбактеріозу.

Для лікування після антибіотиків і відновлення мікрофлори кишечника необхідно приймати Біонорм за 1-1,5 години до або після їжі:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Препарат приймають до нормалізації стану. Курс прийому – до 14 днів, але він може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Мікрофлора після прийому антибіотиків: симптоми, відновлення

Мікрофлора після прийому антибіотиків: симптоми, відновлення

З тих пір, як з’явилися антибіотики, було врятовано чимало життів: тривалий час саме інфекційні захворювання були головною причиною смертності серед дорослих та дітей. Але потім стало зрозуміло, що окрім терапевтичної дії, антибіотики викликають

Продовжити читання
Кишечник після прийому антибіотиків: тривожні сигнали, лікування

Кишечник після прийому антибіотиків: тривожні сигнали, лікування

Не тільки медичним фахівцям, але і свідомим пацієнтам сьогодні достеменно відомо: після лікування антибактеріальними препаратами вкрай важливо пройти ще один етап терапії – відновити мікрофлору кишечника після антибіотиків.

Продовжити читання
Дисбактеріоз після прийому антибіотиків: чому і що робити

Дисбактеріоз після прийому антибіотиків: чому і що робити

Дисбактеріоз – поширене та відоме захворювання, в основі якого лежить порушення балансу кишкової мікрофлори. Причини розвитку кишкового дисбактеріозу різноманітні, і найчастішою з них є прийом антибіотиків для лікування різних

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.