Ентеросорбенти при алергії

Ентеросорбенти при алергії

Allergy

Алергія здатна затьмарити життя кожного, вона погіршує самопочуття, впливає на психологічний стан, оскільки непередбачуваність загострень тримає хворого в постійній напрузі… Не дивно, що практично кожен четвертий алергік страждає порушеннями сну…

Алергія – одна з найбільш глобальних проблем сучасної медицини. Актуальність цього питання обумовлена значною поширеністю захворювання, як серед дорослих, так і серед дітей. Згідно зі статистичними даними, ідіопатична форма (коли діагностувати причину неможливо) при гострій алергічної реакції становить 50%, а при часто рецидивуючій – сягає вже до 95%.

Симптоми алергії

Симптоми алергії можуть проявлятися як на шкірі, так і втручатися в роботу органів дихання і зору. На шкірі найчастіше виникає висипка, сухість, почервоніння окремих ділянок, сверблячі плями з чітким контуром, червоні цятки, які здіймаються над поверхнею шкіри. Висипання з’являються миттєво, їх елементи можуть зливатися і стрімко поширюватися по поверхні тіла, а при натисканні – бліднути. Подібні прояви найчастіше виникають при алергії на лікарські засоби, продукти харчування чи при безпосередньому контакті – потраплянні подразника (алергена) на шкіру.

З боку органів зору алергія проявляється печією та почервонінням очей, сльозоточивістю. Часто з’являється набряк навколо очей, який може супроводжувати нестерпний свербіж. Як правило, ці симптоми виникають при алергії на пилок, шерсть тварин, пилового кліща: вони не характерні для харчової алергії.

Якщо алерген потрапляє в організм через дихальні шляхи, у хворого з’являється першіння в горлі, закладеність та виділення з носа (ринорея), чхання, йому може бракувати повітря.

Алергію на продукти харчування супроводжує нудота, діарея, метеоризм та біль в ділянці живота.

Окремо слід виділити атипову форму алергії, яку ще називають механічною: вона з’являється під впливом сонця, холоду, тепла чи інших подразнюючих факторів зовнішнього середовища. Як правило, така форма алергії не супроводжується свербінням, а висипання мають не округлу, а лінійну форму.

Коли реакція гіперчутливості починається зі слабовираженних симптомів, то її прояви можна досить швидко ліквідувати, якщо на ранній стадії використовувати антигістамінні препарати та ентеросорбенти при алергії. Проте бувають випадки, коли алергічна реакція розвивається стрімко, починаються приступи задухи, анафілактичний шок або набряк Квінке: у таких випадках необхідна швидка медична допомога, так як кожна втрачена хвилина може вартувати людині життя.

Причини алергії

Продукти харчування, лікарські засоби, укуси комах – все це вірогідні причини гострої алергічної реакції. Вона характеризується раптовою появою висипу, але якщо негайно почати лікування за допомогою антигістамінних препаратів й ентеросорбентів, то реакція дуже швидко зводиться нанівець.

Коли симптоми алергії повторюються надто часто, іноді навіть щодня, її називають рецидивуючою алергічною реакцією. У більшості випадків така алергія з’являється з невизначених причин, але найчастіше її пов’язують з порушеннями в роботі шлунково-кишкового тракту (дисбактеріоз кишечника), печінки, нирок, гельмінтозами, пухлинами, а також з деякими інфекціями (карієс, тонзиліт). В такому випадку необхідно в першу чергу пройти обстеження, спрямоване на виявлення основного захворювання. Як правило, це порушення функції шлунково-кишкового тракту через дисбаланс кишкової мікрофлори: подібна проблема порушує процес утворення ферменту гістамінази, який нейтралізує гістамін – біологічно активну речовину, що відіграє основну роль в розвитку алергії.

Через гістамін алергічну реакцію в організмі може супроводжувати:
– спазм гладенької мускулатури в бронхах та кишечнику, що пояснює порушення дихання, біль у животі;
– виділення адреналіну з надниркових залоз, що призводить до підвищення тиску і прискорює серцебиття;
– підвищення проникності стінки судин та і, як результат, поява висипу;
– анафілактичний шок – стан небезпечне для життя і вимагає негайної лікарської допомоги.

Ентеросорбенти при алергії

Головна мета лікування алергії – поліпшити якість життя пацієнта. Саме тому терапія повинна бути комплексною. Ефективність застосування антигістамінних препаратів при лікуванні рецидивуючої алергії складає 75%, і щоб досягти бажаного результату, в схему лікування алергологи рекомендують включати протиалергічні препарати й пребіотики, а також ентеросорбенти.

У комплексному лікуванні алергії свою ефективність довів препарат Біонорм, який не має аналогів – він забезпечує сорбційну та пребіотічну дію одночасно, оскільки його активними речовинами є потужний сорбент лігнін, клітковина лактулоза і целюлоза. Лактулоза до того ж виступає в ролі пребіотика.

Завдяки лігніну, що поглинає отруйні сполуки, дія Біонорма в 10-20 разів вище ефективності інших сорбентів. При цьому він не може зашкодити організму, оскільки не впливає на слизову оболонку товстого і тонкого кишечника. Також Біонорм створює сприятливе середовище для росту і розмноження представників корисної мікрофлори, що опосередковано бере участь в стимуляції неспецифічного імунітету.

Наявність препарату Біонорм в комплексному лікуванні алергії призводить до значного зниження симптомів алергії.

Біонорм необхідно приймати за 1-1,5 години до або після їжі:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Препарат приймають до нормалізації стану. Курс прийому – до 14 днів, але може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Алергія: симптоми, діагностика, лікування

Алергія: симптоми, діагностика, лікування

Про існування алергії, мабуть, знає кожна дитина – проте лише той, хто зіткнувся з її проявами, усвідомлює всю серйозність даного захворювання. Згідно останніх даних Всесвітньої організації здоров’я, алергію можна назвати хворобою століття, оскільки

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.