Засоби від отруєння: коли необхідні, види

Засоби від отруєння: коли необхідні, види

female hands with glass of water and pills

Отруєння, або, якщо висловлюватися медичною термінологією, інтоксикація, – патологічний стан організму, який супроводжується порушенням багатьох його функцій, що виникає внаслідок контакту з отруйними речовинами (токсинами). Основна мета лікування інтоксикації – прийняти ефективний засіб від отруєння, котрий допоможе організму якомога швидше позбутися шкідливих речовин.

Засоби від отруєння: коли потрібно

Інтоксикація організму може бути пов’язана з різними отруйними речовинами: бактеріями, паразитами і вірусами, алкоголем, ліками, хімікатами, деякими продуктами метаболізму тощо. Так чи інакше, результат один – людина труїться й згодом відчуває характерні для отруєння симптоми. Перш за все, це нудота, яка може прогресувати в блювоту, головний біль, слабкість. При харчових отруєннях більш яскраво виражені шлунково-кишкові симптоми. Поступово в кров потрапляє все більше отруйних речовин і прояви інтоксикації наростають: самопочуття може різко погіршитися аж до нестримного блювання, гарячки, зневоднює діареї і сплутаність свідомості.

Не варто пасивно чекати такого драматичного розвитку подій: необхідно якомога швидше прийняти засіб від отруєння, котрий ефективно виконає основну терапевтичну місію – захопить якомога більше шкідливих речовин, які проникли в організм, та швидко їх виведе. Це найголовніше завдання в процесі лікування будь-якої інтоксикації, і від швидкості його виконання залежить термін одужання після отруєння.

При важких інтоксикаціях може знадобитися кваліфікована допомога медичного фахівця. Ну, а все що може зробити пацієнт – це якомога швидше вивести шкідливі речовини з організму. Зробити це можливо за допомогою особливих препаратів – ентеросорбентів.

Засоби від отруєння: ентеросорбенти

Група ентеросорбентів – великий і «строкатий» клас лікарських засобів. Ентеросорбенти, які можна придбати в аптеці без рецепту, містять активні інгредієнти різного походження, приймаються по різноманітних схемах і в різних дозах й, відповідно, відрізняються за терапевтичною ефективністю, іноді разюче. Наприклад, відомий з давніх пір сорбент – активоване вугілля – справляється із детоксикаційним завданням надто слабо, тому його зазвичай приймають просто в гігантських кількостях (і, по правді кажучи, це мало допомогає). Але оскільки активоване вугілля налічує найдовшу історію клінічного використання, цей засіб певною мірою вважається стандартом для порівняння ефективності інших ентеросорбентів, хоча, звичайно ж, при серйозних отруєннях розраховувати на нього не варто.

Більш сучасні ентеросорбенти проводять детоксикацію вже набагато краще, проте вони також не позбавлені недоліків. Наприклад, найбільш поширена вада– це ризик запорів, який значно зростає при тривалому прийомі ентеросорбентів. Багато з цих засобів дуже незручні й навіть неприємні в застосуванні. Також часто всмоктуючи токсини, такі сорбенти захоплюють в травному тракті заодне й корисні поживні речовини, підвищуючи тим самим ризик розвитку дефіциту вітамінів і мінералів в організмі. Ну, і основний недолік більшості ентеросорбентів – вони жодним чином не сприяють виведенню токсинів з організму, а тільки пов’язують і утримують їх в кишечнику. Звісно, що в такому випадку й мови бути не може про повноцінну детоксикації організму.

Засоби від отруєння: Біонорм

Зрозуміло, що при отруєннях варто вибрати максимально ефективний і найбільш безпечний засіб від отруєння, як, наприклад, ентеросорбент нового покоління Біонорм. Це натуральний комбінований препарат, який допоможе оговтатися від інтоксикації будь-якої природи і практично будь-якого ступеню важкості. Секрет його ефективності – у вдалій комбінації трьох активних компонентів, які не тільки сорбують токсини, але і допомагають швидко вивести їх з організму природним шляхом. Крім цього Біонорм сприяє нормалізації функції травлення, а це дуже важливо в реабілітації після харчових отруєнь.

Біонорм складається з натурального лігніну – продукту глибокої деревної переробки, сорбційна потужність якого в 20 разів перевищує таку у активованого вугілля. Це один з найважливіших показників, що говорить про вбирає активності ентеросорбент. Лігнін ефективно сорбує хвороботворні бактерії і віруси, солі важких металів та інші токсичні речовини. При цьому він не всмоктує поживні речовини і не підвищує ризику розвитку дефіциту вітамінів і мінералів. При отруєнні лігнін швидко потрапляє в кишечник, захоплює токсини і готує їх до «депортації».

Швидку «депортацію» забезпечують два інших інгредієнта Біонорма – пребіотик лактулоза та особливий тип клітковини целюлоза. (Завдяки цим речовинам прийом Біонорма не підвищує ризик закрепів, а навпаки – налагоджує процес дефекації). Крім того, що лактулоза активує перистальтику кишечника та допомагає швидко вивести з організму токсини, які сорбував лігнін, вона також виконує іншу важливу функцію – відновлює баланс мікрофлори кишечника, адже це дієвий пребіотик, який сприяє активному розмноженню корисних мікроорганізмів, представників нормо флори кишечника, а вони, в свою чергу, вже пригнічують ріст патогенів.

Дія третього активного інгредієнта Біонорма – целюлози – спрямована на ефективну і швидку елімінацію зв’язаних лігніном токсинів. Річ у тім, що целюлоза – це клітковина, яка зв’язує воду й тим самим обтяжує калові маси, що знаходяться в товстій кишці. Це, в свою чергу, стимулює перистальтику кишечника, завдяки чому організм позбавляється від отруйних речовин швидко та фізіологічно.

Біонорм не «осідає» в організмі і не проникає в кров, тому він абсолютно нешкідливий в застосуванні: його дозволяється призначати навіть в схемі лікуванні отруєнь у маленьких дітей. Це один з найпростіших в застосуванні ентеросорбентів: він випускається у формі таблеток, які приймають за наступною схемою:

  • дорослі та діти старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • діти у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • діти у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Разову дозу слід приймати за 1-1,5 години до або після їжі до нормалізації самопочуття. Біонорм у вигляді курсового прийому протягом 14 днів можна також рекомендувати людям, які проживають в несприятливій екологічній зоні або працюють на шкідливому виробництві для профілактики екзогенних хронічних інтоксикацій.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти – великий клас препаратів, основною терапевтичною метою яких є виведення з організму різних отруйних речовин, тобто, по суті, його детоксикація. Втім, різні препарати класу ентеросорбентів виконують це завдання

Продовжити читання
Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Практично всі ентеросорбенти – це препарати, котрі діють приблизно однаковим чином (правда, зі різним результатом): вони поглинають в кишечнику токсини, пов’язують їх та виводять в процесі дефекації. Проте ефект таких лікарських засобів

Продовжити читання
Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

«Все може бути отрутою – все залежить лише від дози» – всі лікарі люблять повторювати цю знамениту фразу Парацельса. Так, навіть звичайна сіль може стати отрутою, а будь-які ліки – й поготів! Саме тому необхідно знати, які симптоми

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.