Харчове отруєння: чи можливе лікування в домашніх умовах?

Харчове отруєння: чи можливе лікування в домашніх умовах?

10

Харчове отруєння, або токсикоінфекція – неприємність, яка найчастіше трапляється з нами влітку, коли збудник кишкової інфекції чигає на свою жертву ледь не в кожному салаті чи пиріжку, котрі ми нерозважливо купуємо в закладах громадського харчування, непритомніючи від голоду. Як правило, лікувати харчове отруєння нам доводиться в домашніх умовах – власними силами та «підручними засобами».

Харчове отруєння: чи можна лікувати в домашніх умовах?

Зазвичай харчове отруєння лікується саме в домашніх умовах – на щастя, більшість таких випадків можна віднести до несерйозним форм кишкової інфекції. Тим не менш, важливо знати, що харчове отруєння може бути пов’язано із зараженням досить небезпечними бактеріями, які серйозно загрожують нашому здоров’ю. Тому вкрай важливо знати (і впізнавати!) симптоми, при яких потрібно негайно звертатися до лікаря.

Якщо у вас відзначаються будь-які з перерахованих проявів хвороби, викликайте «швидку»:
– часті епізоди блювання і нездатність стримати позив до дефекації.
– діарея спостерігається більше трьох днів.
– кров у блювотинні або в екскрементах.
– нестерпні болі або важкі спазми в животі.
– температура тіла вище 38,6 ° C.
– неврологічні симптоми: нечіткість зору, м’язова слабкість, поколювання в руках.

Тривожні ознаки зневоднення організму: надмірна спрага, сухість у роті, убоге або відсутнє сечовипускання, сильна слабкість, запаморочення або непритомність.

Увага: небезпека!

«Несерйозне» харчове отруєння іноді можна сплутати з ботулізмом. Це найнебезпечніше захворювання починається, як правило, раптово, з тих же симптомів: нудоти, блювоти, різкою спастичного болю в животі, діареї. Хворі скаржаться також на сухість у роті, слабкість, їх турбує туман перед очима, при цьому часто виникає першіння в горлі, порушується ковтання. Характерно також відчуття наявності стороннього тіла в горлі, а в важких випадках при спробі ковтнути рідину виливається через ніс. Відзначається підвищення температури тіла до 39-40 ° С, головний біль, поверхневе неглибоке дихання. У хворої людини змінюється висота і тембр голосу, обличчя стає маскоподібним, зіниці розширюються. При підозрі на ботулізм хворого слід терміново госпіталізувати.

Проте, якщо вірити статистиці, найчастіше харчове отруєння проходить в легкій формі, і не вимагає інтенсивного втручання медичних фахівців. Однак, на жаль, бувають і винятки – деякі випадки кишкових інфекцій можуть закінчитися сумно. Таму оптимальна стратегія в разі харчового отруєння – це звернення до фахівця.

Харчове отруєння: лікування симптомів в домашніх умовах

При харчовому отруєнні для виведення з організму інфекційних агентів і токсичних продуктів їх життєдіяльності застосовують доволі неприємний, але дуже дієвий метод – промивання шлунку. Для цього використовують розчин з води та невеликої кількості питної соди або пари (не більше!) кристалів перманганату калію: цим розчином промивають шлунок до відходження прозорої рідини. Найбільший ефект від застосування такого методу досягається в перші години захворювання, хоча при постійній нудоті цю процедуру доцільно провести і пізніше.

З метою дезінтоксикації, запобігання зневодненню та для відновлення водного балансу застосовують сольові розчини. Рясне пиття слід давати невеликими порціями, але регулярно і часто. Втім, максимально ефективну інтоксикацію (особливо на пізніх строках) можна провести тільки за допомогою дієвого ентеросорбенту.

Харчове отруєння: швидка допомога в домашній аптечці

З урахуванням ступеня ризику небезпечних наслідків харчового отруєння, перевагу слід віддати потужному сорбенту, дія якого підсилюється допоміжними речовинами. Саме до таких ентеросорбентів належить препарат вітчизняного виробництва Біонорм: його формула складена таким чином, щоб не лише «витягнути» з кишечника патогенні та їх токсини, а й відновлювати функцію травлення, котра постраждала внаслідок перебігу кишкової інфекції, відомої як «харчове отруєння.

Перший компонент препарату – натуральний сорбент лігнін, продукт глибокої переробки деревини. Він ефективно всмоктує будь-які токсини та патогени, й при цьому діє тільки в кишечнику, тому жодним чином не підвищує ризик розвитку небажаних системних реакцій. Другий компонент Біонорма – пребіотик лактулоза, який нормалізує баланс мікрофлори кишечника. А оскільки пребіотики впливають як на метаболічні процеси в травному тракті, так і на імунну функцію, лактулоза допоможе організму швидше «оговтатися» після харчового отруєння. Органічно завершує терапевтичну дію Біонорма третій компонент – целюлоза, натуральна клітковина, яка сприяє якнайшвидшому виведенню з кишечника токсинів, що накопичилися там під час хвороби.

Схема застосування Біонорма при харчовому отруєнні в домашніх умовах:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Разову дозу слід приймати за 1-1,5 години до або після їди.

Препарат приймають до зникнення симптомів харчового отруєння. Тривалість курсу може тривати до 14 днів, але вона також може змінюватися лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

Біонорм – засіб, який завжди варто тримати під рукою!

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти – великий клас препаратів, основною терапевтичною метою яких є виведення з організму різних отруйних речовин, тобто, по суті, його детоксикація. Втім, різні препарати класу ентеросорбентів виконують це завдання

Продовжити читання
Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Практично всі ентеросорбенти – це препарати, котрі діють приблизно однаковим чином (правда, зі різним результатом): вони поглинають в кишечнику токсини, пов’язують їх та виводять в процесі дефекації. Проте ефект таких лікарських засобів

Продовжити читання
Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

«Все може бути отрутою – все залежить лише від дози» – всі лікарі люблять повторювати цю знамениту фразу Парацельса. Так, навіть звичайна сіль може стати отрутою, а будь-які ліки – й поготів! Саме тому необхідно знати, які симптоми

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.