Лікування при отруєнні: допомога лікаря, усунення симптомів, прийом ентеросорбентів

Лікування при отруєнні: допомога лікаря, усунення симптомів, прийом ентеросорбентів

doctor hands giving white pills and glass of water

Зазвичай, коли ми ведемо мову про отруєння, ми маємо на увазі кишкові інфекції. В такому випадку ліки при отруєнні – це або препарати, які повинні або знищити збудників кишкової інфекції, або засоби, що здатні усунути симптоматику захворювання: в ідеалі їх має призначати лікар.

Проте оскільки в більшості випадків ми потрапляємо в таку неприємну ситуацію абсолютно несподівано, в нескладних випадках можна самостійно прийняти ліки при отруєнні, але обов’язково керуючись в його виборі головним принципом медичних фвахівців: «Не зашкодь!»

Ліки при отруєнні: завжди актуальні

Харчове отруєння – проблема, яка відбувається часто-густо, і багато хто навіть не сприймають харчову інфекцію як серйозне захворювання: мовляв, справа житейська, само пройде. Між іншим, проходить воно не у всіх, і вже точно не безболісно: за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, від гострих кишкових інфекцій, пов’язаних з харчовим отруєнням, в світі щорічно гине від 5 мільйонів чоловік. На щастя, людей, що одужують набагато більше, але при цьому понад половину відомих випадків гострих кишкових інфекцій припадає на дітей: це і поодинокі випадки, так і спалахи кишкових інфекцій в школах чи дитсадках…

Ліки при отруєнні: важливо визначити збудника

Кишкові інфекції поділяють на два види: харчові отруєння, що виникають при попаданні в організм разом мікробних агентів з їжею, та інтоксикації, котрі зумовлені впливом продуктів життєдіяльності мікроорганізмів.

Найбільш поширені збудники інфекцій – кишкові палички, сальмонели, шигели, клостридії. До харчових отруєнь також відносять настільки грізні патології, як ботулізм і стафілококовий токсикоз. Ліки при отруєнні вибирають, виходячи з багатьох факторів: типу збудника кишкової інфекції, віку й стану пацієнта тощо.

Ліки при отруєнні: самолікування

Харчове отруєння, або токсикоінфекція, – неприємність, яка завжди застає нас зненацька. Що робити? Кому дзвонити? Що приймати? Давайте детально розглянемо, за допомогою яких ліків можна швидше позбутися симптомів отруєння (а заодно і відновити функцію кишечника, яка значно постраждала в результаті хвороби). З огляду на гостроту розвитку симптоматики, всі терапевтичні заходи необхідно проводити продумано й оперативно.

Перш за все, варто усвідомити: в жодному разі не можна приймати знеболюючі – вони «розмиють» клінічну картину захворювання, і в разі виникнення ускладнень завадять лікарям поставити правильний діагноз. Якщо харчове отруєння супроводжується дуже сильним болем, втамувати його можна за допомогою інших ліків – спазмолітинів: підійдуть засоби на основі папаверину, дротаверину, селективні блокатори кальцієвих каналів, а також комбіновані препарати, які усунуть спазм гладеньких м’язів шлунково-кишкового тракту й тим самим позбавлять болю.

Важливо розуміти, що в результаті блювоти і діареї, які супроводжують кишкові інфекції, організм значним чином зневоднюється. Тому важливо забезпечити йому гідратацию – в такому випадку допоможе регулярне часте пиття (краще готувати сольові розчини або використовувати готові аптечні субстанції на кшталт регідрону).

Оскільки при харчовому отруєнні порушуються практично всі функції травного тракту, це відбивається на здатності організму перетравлювати їжу. Поліпшити процес травлення допоможуть спеціальні препарати класу травних ферментів, які допомагають розщепити поживні речовини.

При початкових симптомах харчового отруєння доцільно зробити клізму для очищення кишечника. На більш пізніх стадіях детоксикацію допоможуть забезпечити спеціальні засоби – ентеросорбенти. Оскільки сорбент вбирає в себе отруйні речовини і виводить їх з організму, по суті, можна вважати його вельми хорошим ліками при отруєнні, адже при виведенні токсинів усуваються симптоми хвороби.

Звичайно, серйозні кишкові інфекції часто потрібно лікувати за допомогою антибіотиків, обов’язково під суворим наглядом лікаря. І, незважаючи на те, що ентеросорбенти здатні «почистити» кишечник від токсинів, що синтезують патогенні мікроорганізми, антибактеріальну активність вони не проявляють.

Ліки при отруєнні: ентеросорбент з функціями пребіотика

Одним з найбільш ефективних ентеросорбентів, котрі можна застосовувати як ліки при отруєнні, є Біонорм. Біонорм – це унікальний комбінований лікарський препарат, який містить одночасно три активних інгредієнти, що допомагають усунути повною мірою симптоматику неускладненого отруєння: сорбент, пребіотик та клітковину.

Біонорм, потрапляючи в кишечник, перш за все, пов’язує на своїй поверхні патогени й різні токсичні речовини (як надійшли ззовні, так і утворилися в організмі в результаті життєдіяльності хвороботворних бактерій). Це йому вдається максимально ефективно, оскільки діючою речовиною пррепарата є натуральний сорбент лігнін, продукт глибокої переробки деревини. Лігнін відрізняється потужною та вибірковою сорбційної активністю, тому як лікарський компонент він широко застосовується в різних галузях медицини, де тільки може знадобитися виведення токсичних речовин і патогенних мікроорганізмів (бактерій, вірусів, грибів).

Крім необхідної детоксикації, Біонорм забезпечує відновлення нормальної мікрофлори шлунково-кишкового тракту за рахунок наявності в складі пребіотика – лактулози. Оскільки при будь-яких запальних станах, що виникають травному тракті, порушується баланс нормофлори кишечника, після будь-якого харчового отруєння потрібно подбати й про цей момент. Лактулоза – високоефективний пребіотик – створює найбільш сприйнятливі умови для росту і розмноження корисних бактерій і щонайшвидше забезпечує нормалізацію якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника.

Біонорм також містить целюлозу: цей тип клітковини сприяє швидкій та фізіологічній евакуації токсинів разом з каловими масами.

Біонорм – ентеросорбент, який також виконує функції пребіотика, абсолютно безпечний: він діє лише в певній ділянці товстого кишечника й не потрапляє в кровотік, тобто він не здатен викликати системні побічні ефекти або стати причиною будь-яких лікарських взаємодій.

Як засіб при отруєнні необхідно приймати Біонорм за 1-1,5 години до або після їжі:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Препарат приймають до нормалізації стану. Тривалість курсу прийому – до 14 днів, але він може бути змінений лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти – великий клас препаратів, основною терапевтичною метою яких є виведення з організму різних отруйних речовин, тобто, по суті, його детоксикація. Втім, різні препарати класу ентеросорбентів виконують це завдання

Продовжити читання
Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Практично всі ентеросорбенти – це препарати, котрі діють приблизно однаковим чином (правда, зі різним результатом): вони поглинають в кишечнику токсини, пов’язують їх та виводять в процесі дефекації. Проте ефект таких лікарських засобів

Продовжити читання
Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

«Все може бути отрутою – все залежить лише від дози» – всі лікарі люблять повторювати цю знамениту фразу Парацельса. Так, навіть звичайна сіль може стати отрутою, а будь-які ліки – й поготів! Саме тому необхідно знати, які симптоми

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.