Алергія: симптоми, діагностика, лікування

Алергія: симптоми, діагностика, лікування

Woman scratching her arm.

Про існування алергії, мабуть, знає кожна дитина – проте лише той, хто зіткнувся з її проявами, усвідомлює всю серйозність даного захворювання. Згідно останніх даних Всесвітньої організації здоров’я, алергію можна назвати хворобою століття, оскільки приблизно третина населення планети, дорослих і дітей, переживали її симптоми. Ці показники вражають, та найсумніше, що розвиток цивілізації призводить до виникнення ще більшої кількості алергенів.

Алергія – захворювання, які диктує свої правила способу життя, й лише їх сумлінне виконання здатне дещо полегшити життя алергіка. Нерідко доводиться назавжди відмовитися від домашнього улюбленця або звичних продуктів харчування. До того ж навіть такі суворі обмеження не завжди гарантують відсутність проявів неприємних симптомів алергії. Але ще гірше доводиться людям, які страждають від алергії на пилок рослин, тополиний пух, домашній пил або, наприклад, засоби побутової хімії: зіткнення з цими алергенами уникнути практично неможливо.

Втім, навіть в таких складних ситуаціях не варто опускати руки – необхідно робити все можливе, аби не дозволити алергії зіпсувати вам життя. Вступаючи у двобій з алергією, перш за все, потрібно якомога більше дізнатися про її природу, причини та умови виникнення.

Як і чому виникає алергія

Тут головна роль відводиться імунній системі, котра захищає наш організм від усього небезпечного і ворожого: в цьому випадку вона дає збій – й звичайні нешкідливі речовини сприймаються імунною системою як небезпека. Далі розпочинається справжня війна: імунітет вступає в боротьбу не тільки з чужорідними елементами, але і з власними клітинами й тканинами – саме ця агресивна реакція імунної системи на зовнішні фактори називається реакцією гіперчутливості, тобто власне алергією.

В процесі розвитку алергії та реакції гіперчутливості задіяні наступні чинники:
– спадковість
– умови, які сприяють реалізації спадкової схильності
– контакт з алергеном.

Щодо алергенів, то найчастіше зустрічаються такі групи:
– харчові (фактично будь-який продукт може викликати алергію);
– рослинні (алергію, наприклад, викликає дерев чи бур’янів);
– медикаментозні (будь-який препарат);
– будь-які компоненти тваринного походження, або від людини: шерсть, волосся, нігті, слина тощо;
– побутові (домашній пил, пилові домашні кліщі).

Симптоми алергії

Кожне алергічне захворювання супроводжують окремі характерні симптоми: наприклад, алергічний риніт – виділення слизу із носа, чхання, закладеність, почервоніння та набряк носа. Кропив’янка проявляється свербежем та висипаннями, які нагадують опік від кропиви. Алергічний кон’юнктивіт супроводжується свербінням повік, набряком і почервонінням очей, з’являється сльозоточивість та відчуття піску в очах. Коли виникає атопічний дерматит шкіра, покривається сверблячими висипаннями, які можуть мати абсолютно різний вигляд, проте вони не схожі на кропив’янку.

Набряк Квінке – дуже неприємний стан, який характеризується масивним набряком слизових оболонок, шкіри та підшкірної жирової клітковини. Анафілактичний шок – найбільш небезпечна форма алергії, що може супроводжуватися зниженням артеріального тиску, сильним набряком, втратою свідомості тощо. Якщо вчасно не надати при анафілаксії медичну допомогу, це може привести до трагічних наслідків.

Будь-яку алергічну реакцію супроводжують кілька характерних ознак:
– початок захворювання починається після контакту з алергеном, проте часто перше «знайомство «миттєвої алергічної реакції не викликає – симптоми з’являються через 4-5 днів. Цей період потрібен імунній системі для створення специфічних імунних клітин і протеїнів;
– симптоми проходять повністю або стають менш вираженими після припинення контакту з алергеном.

Діагностика і лікування алергії

Діагностика алергії зазвичай нескладна: для цього необхідно встановити алерген та визначити, де саме розвинулося запалення. При лікуванні алергії необхідно дотримуватися певних принципів. В першу чергу – припинити або мінімізувати контакт з алергеном, усунути симптоми алергії і зменшити вироблення організмом антитіл, тим самим зменшити чутливість організму до подразника.

Достеменно відомо, що крім основного лікування симптомів захворювання антигістамінними препаратами важливу роль в одужанні відіграють засоби,котрі очищають організму від алергенів, й токсинів – ентеросорьбенти. Ефективним та надійним представником цієї групи препаратів можна вказати Біонорм, препарат виробництва Київського вітамінного заводу: він поєднує в собі властивості ентеросорбента й пробіотика, тому незамінний при лікуванні алергії.

Ефективність лігніну – сорбуючої речовини, котра входить до складу Біонорма, в 10-20 разів вище в порівнянні з іншими сорбентами. Окрім того, складові Біонорма створюють в кишківнику середовище, яке сприяє розвитку корисної мікрофлори. Це, в свою чергу, допомагає стимулювати неспецифічний імунітет людини – а це дуже важливо в процесі лікування алергії. Біонорм в комплексному лікуванні алергії сприяє відновленню процесу синтезу ферментів, котрі розщеплюють гістамін: таким чином симптоми алергії швидко й істотно зменшуються.

Приймати Біонорм потрібно тричі на день за 1-1,5 години до їжі протягом двох тижнів. За рекомендацією лікаря курс лікування можна повторити:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти при алергії

Ентеросорбенти при алергії

Алергія здатна затьмарити життя кожного, вона погіршує самопочуття, впливає на психологічний стан, оскільки непередбачуваність загострень тримає хворого в постійній напрузі… Не дивно, що практично кожен четвертий алергік страждає порушеннями сну

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.