Лікування харчового отруєння: діагностика, лікування симптомів

Лікування харчового отруєння: діагностика, лікування симптомів

Closeup of bananas - fresh and overripe. Isolated on white background
Харчове отруєння, яке відоме в медицині також під низкою інших назв (токсикоінфекція, кишкова інфекція або інфекція харчового походження) – захворювання, що пов’язане з вживанням продуктів харчування, заражених патогенними мікроорганізмами або токсичними продуктами їх життєдіяльності.

Харчове отруєння: лікування збудника

Зазвичай ступінь важкості харчового отруєння, так само як і схема його лікування, залежить від причини, тобто збудника. Однак у багатьох випадках харчових отруєнь хворі вважають за краще не звертати увагу й не марнувати час на такі «дрібниці», й акцентуються саме на лікуванні симптомів захворювання. (Хоча цю тактику навряд чи можна назвати бездоганною). Більш правильно було б починати лікування харчового отруєння, враховуючи різновид збудника кишкової інфекції, хоча при цьому діагностика залишається в компетенції лікаря. Тоді що ж робити, коли потрібно пізнати збудника інфекції, але з яких-небудь причин лікар недоступний? Часом обставини розвитку харчового отруєння, перебіг захворювання можуть дати нам «підказку» на збудника, навіть якщо ми лікуємось в домашніх умовах. Отже, подумайте: що саме ви їли напередодні?

Харчове отруєння: лікування симптомів та запобігання наслідків

При лікуванні харчового отруєння вкрай важливо позбавити організм від патогенних мікроорганізмів та їх отруйних «відходів», що цілком реально здійснити за допомогою спеціального препарату-сорбенту. При цьому поставивши собі завдання вивести з організму токсини, яких при харчовому отруєнні часом накопичується просто неймовірна кількість, важливо максимально серйозно поставитися до вибору ентеросорбенту – такий засіб повинен не тільки очищати, а й запобігати виникненню проблем з травленням, якими потенційно небезпечне будь-яке харчове отруєння.

З такими завданнями прекрасно впорається комбінований препарат Біонорм, що належить до класу ентеросорбентів останнього покоління. Біонорм працює не лише віявляє терапевтичну дію за рахунок видалення токсинів – він ще й сприяє нормалізації мікрофлори кишечника. Його перший компонент, лігнін – натуральний сорбент рослинного походження – ефективно всмоктує і виводить з кишечника всі отруйні речовини. Другий інгредієнт, пребіотик лактулоза, не тільки пригнічує ріст патогенної мікрофлори, але також сприяє зростанню і активації метаболічної активності нормофлори кишечника. При цьому, на відміну від «живих» пробіотиків (біфідо- та лактобактерій), лактулоза більш органічно сприймається організмом,тобто без негативних реакцій. Тому Біонорм також допоможе налагодити функцію травлення та відновити баланс мікрофлори після прийому антибіотиків – а їх, до речі, часто призначають при кишкових інфекціях.

Схема застосування Біонорма в лікуванні харчового отруєння:

  • дорослим і дітям старше 12 років – по 2-3 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 6-12 років – по 1-2 таблетки 3 рази на день;
  • дітям у віці 3-6 років – по 1 таблетці 3 рази на день.

Разову дозу слід приймати за 1-1,5 години до або після їди. Препарат приймають до повного зникнення симптомів харчового отруєння. Тривалість курсу прийому зазвичай не перевищує 14 діб, але може бути змінена лікарем. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма.

Біонорм може застосовуватися при харчових отруєннях в домашніх умовах або «банальних» розладах кишківника, а також при інтоксикаціях іншого походженя. Оскільки Біонорм також діє як пребіотик, він стимулює місцевий імунітет, що позитивно впливає на загальний стан пацієнта.

Харчове отруєння: пролонговане лікування

Після полегшення симптомів харчового отруєння важливо з увагою поставитися до власного раціону: лікувальна дієта допомагає швидкій реабілітації. Рекомендується вживати належним проварені чином , протерті, негострі страви. З раціону виводять продукти, які можуть подразнювати органи травлення. Для корекції функції шлунково-кишкового тракту, а також для відновлення балансу мікрофлори кишечника, варто приймати деякий час пребіотики.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти: види препаратів за складом, їх ефективність

Ентеросорбенти – великий клас препаратів, основною терапевтичною метою яких є виведення з організму різних отруйних речовин, тобто, по суті, його детоксикація. Втім, різні препарати класу ентеросорбентів виконують це завдання

Продовжити читання
Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Ентеросорбенти: безпека та ефективність

Практично всі ентеросорбенти – це препарати, котрі діють приблизно однаковим чином (правда, зі різним результатом): вони поглинають в кишечнику токсини, пов’язують їх та виводять в процесі дефекації. Проте ефект таких лікарських засобів

Продовжити читання
Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

Отруєння ліками: найбільш розповсюджені види, їх симптоматика

«Все може бути отрутою – все залежить лише від дози» – всі лікарі люблять повторювати цю знамениту фразу Парацельса. Так, навіть звичайна сіль може стати отрутою, а будь-які ліки – й поготів! Саме тому необхідно знати, які симптоми

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.