Отруєння алкоголем: симптоми, лікування

Отруєння алкоголем: симптоми, лікування

Toilet

Міцна кава не допоможе. Як і сон чи навіть штучно викликана блювота. Фактично такі «традиційні» шляхи поліпшення самопочуття можуть завдати більше шкоди, аніж користі. Особливо якщо мова йде про отруєння алкоголем – а його часом досить складно відрізнити від менш небезпечного нетверезого стану, оскільки кількість вжитого алкоголю не вважається в цьому випадку надійним показником.

Отруєння алкоголем: симптоми

У нормальному стані організм людини може спожити відносно невелику кількість алкоголю. Наприклад, для пива такий обсяг становить 0,3 літра, для більш міцних напоїв – 25 мл. Споживання занадто великої кількості спиртних напоїв за короткий період часу призводить до порушення нормальних процесів життєдіяльності:
– втрачається відчуття рівноваги за рахунок пригнічення роботи вестибулярного апарату;
– з’являються напади блювоти через роздратованою слизової оболонки шлунка (порушений блювотний рефлекс підвищує ризик захлинутися рвотними масами);
– порушується робота нервової системи;
– розвивається зневоднення;
– знижується температура тіла, через що може розвинутися гіпотермія;
– знижується рівень глюкози в крові, в результаті виникають судоми.

Отруєння алкоголем: негайно вжити заходів!

Важливо вчасно розпізнати симптоми алкогольного отруєння – в одну мить гість або друг просто п’яний, а в наступний – в нього вже настає небезпечне отруєння алкоголем. Крім того, людина, що страждає алкогольним отруєнням, не в змозі самостійно дати собі раду, тому важко переоцінити необхідність своєчасної та адекватної допомоги з боку сторонніх.
Потрібно починати негайно діяти, якщо відмічаються наступні симптоми:
– відчуття збентеження;
– втрата координації;
– блювота;
– конвульсії;
– нерегулярне або повільне дихання (менше восьми вдихів-видихів на хвилину);
– блідість або синюшність шкіри;
– низька температура тіла;
– ступор – людина в свідомості, але не може відповідати на питання;
– втрата свідомості.

Стан гострого алкогольного отруєння небезпечний не тільки для здоров’я, але і для життя.

Отруєння алкоголем: чого робити не варто

Існує чимало шкідливих порад щодо того, як «домашніми» способами привести людину, яка отруїлася алкоголем, до більш-менш притомного стану. На жаль, навіть найкращі наміри можуть обернутися погіршенням стану. При чітко виражених симптомах алкогольного отруєння ніколи не варто:
– залишати людину «проспатися»: рівень алкоголю в крові продовжує підвищуватися, навіть якщо людина вже не п’є;
– намагатися вивести на свіже повітря: координація рухів порушена, є ризик втрати свідомості, це створює небезпечну ситуацію;
– застосовувати холодний душ: це тільки підвищить ризик розвитку гіпотермії.

Звісно, в жодному разі не можна продовжувати вживати алкоголь. Й в цілому, очікувати, поки проявляться всі симптоми алкогольного отруєння, – не найкраща ідея. При найменшій підозрі на алкогольне отруєння дуже важливо тримати людину при тямі в сидячому положенні. Якщо є така можливість – дати випити чистої води. При втраті свідомості потрібно покласти людину на бік, регулярно перевіряти дихання та вкрити, щоб уникнути розвитку гіпотермії. Важливо постійно контролювати стан хворого, і якщо протягом 30-40 хвилин немає явних ознак його покращення, потрібно викликати швидку допомогу.

Допомога після отруєння алкоголем

Після алкогольного отруєння організму необхідно відновлення. Полягає воно не тільки у відмові від алкогольних напоїв, а й в правильному харчуванні, прийомі препаратів, які допомагають нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту. Перш за все, після алкогольного отруєння не варто намагатися поліпшити самопочуття невеликою кількістю алкоголю. Популярний метод вживання великої кількості жирної їжі може посилити подразнення шлунка. Ще один «народний» спосіб – зола або обвуглений хліб – має логічне обгрунтування, але неправильне виконання. Втім, «роздратований» шлунок справді потребує адсорбуючих речовин.

Після алкогольного отруєння допоможе спеціальна дієта, до якої необхідно включити легкі бульйони і свіжі фруктові соки. Обов’язково потрібно багато пити, причому мова йде про чисту питну воду, а не газовані напої, чаї або каву. Такий режим дозволить відновити водно-електролітний баланс організму, поліпшить самопочуття і дозволить швидше відновитися після алкогольного отруєння.

Отруєння алкоголем: врятує Біонорм

Для більш ефективного відновлення рекомендується прийом препаратів з високою сорбційною активністю. Одним з таких препаратів є комбінований ентеросорбент комплексної дії Біонорм, який виробляє Київський вітамінний завод. До складу препарату входить лігнін (0,355 г), лактулоза (0,120 г), целюлоза (0,209 г).

Основна перевага Біонорму – оптимальна комбінація адсорбентів, клітковини та пребіотика лактулози. Лігнін і целюлоза зв’язують і виводять з шлунково-кишкового тракту токсини, патогенні бактерії, продукти їх життєдіяльності і, що важливо при алкогольному отруєнні, продукти метаболізму алкоголю. Лактулоза сприяє нормалізації обміну речовин і засвоєнню мікро- і макроелементів, допомагає відновленню мікрофлори кишечника, яка, до речі, бере участь в утворенні ряду важливих вітамінів.

Біонорм діє тільки в певній ділянці кишківника.

При алкогольному отруєнні необхідно приймати Біонорм за 1-1,5 години до або після їди по 2-3 таблетки 3 рази на день. Препарат приймають до нормалізації стану. Так само може бути призначений повторний курс прийому Біонорма для дезінтоксикації організму.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

Похмілля: що робити?

Похмілля: що робити?

Запитайте десяток людей, що потрібно робити при похміллі – і ви отримаєте стільки ж різних рекомендацій. «Пийте дуже солодкий та дуже міцний чай». «Прийміть аспірин». «З’їжте жирний сніданок» … Чи хоч одна з них допомагає

Продовжити читання
Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика

Ліки від похмілля: детоксикація та профілактика

Не втримались і випили зайвого? За недовгий період організм вже встиг відчути всі «принади» дії розпаду етилового спирту й відповів вам належним чином. Правда, у деяких випадках симптоми похмілля обмежуються головним

Продовжити читання
Як позбутися похмілля

Як позбутися похмілля

У житті кожної людини трапляються свята чи важливі події, які хотілося якомога гучніше відзначити в колі друзів або родичів. І трапляється, коли навіть кількість випитого алкоголю невелика, але все однак наступного дня настає похмілля

Продовжити читання
ВИБАЧТЕ, ЩОБ НАДАТИ ВАМ ДОСТУП ДО ЦИХ МАТЕРІАЛІВ, МИ ПОВИННІ ПЕРЕКОНАТИСЯ, ЩО ВИ ЛІКАР. БУДЬ ЛАСКА, ВИБЕРІТЬ ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ НИЖЧЕ:
Корисна мікрофлора кишечника синтезує:
Вітамін C Білірубін Коліцин В
ВИБАЧТЕ, ВАШІ ВІДПОВІДІ НЕ СПІВПАДАЮТЬ З ПРАВИЛЬНИМИ.